Koncepcyjne opony Goodyeara z technologia BioIsoprene

Pierwsze na świecie koncepcyjne opony Goodyear, wyprodukowane z wykorzystaniem technologii BioIsoprene(tm), zadebiutowały w tym tygodniu w wersji pokazowej podczas Konferencji Klimatycznej ONZ w Kopenhadze.

BioIsoprene(tm) to przełomowe rozwiązanie, dzięki któremu w produkcji syntetycznego kauczuku możliwe jest zastąpienie składników ropopochodnych materiałem z odnawialnej biomasy. Jedna z opon Goodyeara będzie do 21 grudnia wystawiona w hali odlotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Kopenhadze, podczas gdy druga pojawi się podczas kilku specjalnych wydarzeń w trakcie Konferencji Klimatycznej (COP 15) w stolicy Danii. Opony wykorzystujące BioIsoprene(tm) są efektem współpracy pomiędzy Genencor (oddziałem Danisco) a Goodyearem - jednym z największych producentów opon na świecie i liderem w dziedzinie innowacji.

"Pierwsza opona koncepcyjna Goodyeara, w produkcji której zastosowano BioIsoprene(tm) pokazuje ogromy postęp, jaki uczyniliśmy w wykorzystaniu bio-alternatyw dla ropopochodnego izoprenu w procesie produkcji opon. BioIsoprene(tm) pomaga nam zmniejszać wpływ przemysłu na środowisko poprzez stosowanie w procesie produkcji surowców odnawialnych i większe uniezależnienie Goodyeara od produktów ropopochodnych" - powiedział Jesse Roeck, dyrektor ds. materiałów i surowców Goodyear.

BioIsoprene(tm) powstaje z surowców odnawialnych i stanowi istotny krok w rozwoju produktów biochemicznych wykorzystywanych w przemyśle kauczukowym. Oprócz syntetycznego kauczuku do produkcji opon, tradycyjny izopren jest wykorzystywany do produkcji szerokiej gamy produktów, jak np. rękawice chirurgiczne, piłki golfowe i kleje, dlatego potencjał wykorzystana technologii BioIsoprene(tm) w kolejnych dziedzinach jest bardzo duży.

Pierwszą na świecie koncepcyjną oponę Goodyear wyprodukowaną z wykorzystaniem BioIsoprene(tm) będzie można oglądać przez dwa tygodnie w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Kopenhadze. W najbliższy weekend (12-13 grudnia) opona zostanie pokazana na wystawie Bright Green na stoisku Danisco, a 17 grudnia będzie wystawiana na konferencji i pokazie "Solutions of Industrial Biotechnology" ("Rozwiązania w dziedzinie biotechnologii przemysłowej"), organizowanym przez Konfederację Przemysłu Duńskiego.

Genencor i Goodyear po raz pierwszy ogłosili swoją współpracę w zakresie badań nad technologią i zintegrowanym systemem produkcji BioIsoprene(tm) we wrześniu 2008 r. i nadal wspólnie pracują nad tym projektem. Produkt w wersji komercyjnej będzie dostępny w 2013 roku.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj