Michelin X MultiWay XD - uniwersalny rozmiar 295/60 R 22.5

Michelin wprowadza na rynek oponę Michelin X MultiWay XD – pierwszą wszechstronna oponę o rozmiarze 295/60 R 22.5 do samochodów ciężarowych na osie napędowe.

Dzięki niej, kierowcy pojazdów o dużej pojemności ładunkowej będą mogli bezpiecznie poruszać się na wszystkich typach nawierzchni i w każdych warunkach atmosferycznych. Opony Michelin X MultiWay XD wejdą na rynek w sierpniu 2009 roku.
„Opona Michelin X MultiWay XD jest optymalnym rozwiązaniem dla firm transportowych, które muszą elastyczne dostosowywać się do zmiennej sytuacji rynkowej. Wszechstronność, bezpieczeństwo oraz trwałość są trzema cechami charakterystycznymi tej opony.” – powiedział Adam Kossakowski, menedżer produktu w Michelin Polska S.A.

Opona Michelin X MultiWay XD – uniwersalna i trwała

Michelin_MultiWay_XD.jpgOpony do samochodów ciężarowych muszą być wyjątkowo trwałe. Niezależnie od pory roku, pojazdy te muszą radzić sobie na każdej nawierzchni drogi, zarówno na trasach międzynarodowych jak i lokalnych. Jednocześnie firmy transportowe muszą minimalizować czas dostawy i koszty oraz zapewniać jak największe bezpieczeństwo kierowcom. Opona Michelin X MultiWay XD pomaga w osiągnięciu takiego bezpieczeństwa dzięki samoregenerującemu się bieżnikowi, który utrzymuje znakomitą przyczepność nawet gdy jest w dwóch trzecich zużyty. Dzięki tej nadzwyczajnej trwałości spadają też bieżące koszty za każdy przejechany kilometr, a tym samym wzrasta rentowność firmy.

Michelin Durable Technologies
Michelin_Durable_Technologies.jpgUniwersalną kombinację cech opony Michelin X MultiWay XD osiągnięto między innymi dzięki zastosowaniu technologii Michelin Durable Technologies. Obejmuje ona wiele przełomowych innowacji, które mogą się jednocześnie pojawiać w ogumieniu lub być indywidualnie dobierane w zależności od potrzeb i oczekiwań Michelin. Samoregenerujący wzór bieżnika Michelin X MultiWay XD jest przykładem innowacji rozwijanych przez Michelin. W oponie zastosowano też trójwymiarowe lamele klocków bieżnika typu „podwójna fala”. Pofałdowane poziomo i pionowo zwiększają sztywność klocków bieżnika zmniejszając tym samym jego zużycie.

Michelin X MultiWay XD jest wszechstronną oponą, którą mogą stosować sektory transportu reprezentujące większość jego typów: drobnica, mega wolumen, chłodnie, cysterny oraz przewozy pojazdów. Opona Michelin X MultiWay XD jest także dostępna w rozmiarach 315/70R22.5 i 315/60R22.5.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj