Opony Goodyear EfficientGrip wybrane przez Athlon Car Lease

Przyjazna środowisku opona Goodyear EfficientGrip została wybrana przez firmę Athlon Car Lease International do wyposażenia floty samochodowej w całej Europie.

Decyzja dotycząca wyboru wiodącej opony o niskim oporze toczenia jest kolejnym krokiem firmy Athlon w rozwoju programu społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility).
Goodyear EfficientGripFirma Athlon Car Lease jest wiodącym na europejskim rynku przedsiębiorstwem leasingującym samochody. Posiada oddziały w ośmiu krajach Europy, w tym również w Polsce i leasinguje ponad 200 tys. pojazdów. „Naszą filozofią jest promowanie zasad ‘zrównoważonego transportu’, która obejmują różne aspekty działalności, w tym przemyślany dobór opon” – powiedział Jeroen Geenen, Wiceprezes ds. Operacyjnych Athlon Car Lease International. „Jednak znakomity współczynnik oporu toczenia i potencjał zmniejszenia zużycia paliwa to nie wszystko – wybrane przez firmę Athlon opony muszą spełniać rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, w szczególności te dotyczące przyczepności na mokrej nawierzchni. Opony Goodyear EfficientGrip przekonały naszych ekspertów wiarygodnymi badaniami, przeprowadzonymi przez TÜV SÜD” – dodał J. Geenen.

Niezależne badania osiągów  wykonane przez niemiecką firmę TÜV SÜD Automotive, jedną z wiodących organizacji do spraw kontroli i certyfikacji w Europie, dowiodły, że nowe opony Goodyear EfficientGrip zapewniają:
•    mniejszy opór toczenia o 13%,
•    krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni o 2%,
•    mniejsze zużycie paliwa o 1,9%.

Ponadto szczegółowe, długotrwałe testy zużycia bieżnika, przeprowadzone przez firmę TÜV SÜD Automotive, dały bardzo pozytywne wyniki potencjału żywotności opon. Samochód wyposażony w nowe opony Goodyear EfficientGrip jest w stanie przejechać o 49% dłuższą drogę z oponami EfficientGrip na osi nienapędowej i o 8% dłuższą drogę na osi napędowej.

„Rozmiar floty samochodowej firmy Athlon jest imponujący, dlatego pozytywny wpływ na środowisko oraz korzyści dla klientów są znaczące” – powiedział Waldemar Jarosz, Dyrektor Marketingu Grupy Goodyear Polska. „Dzięki naszej innowacyjnej technologii FuelSaving, opony Goodyear EfficientGrip umożliwiają znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji dwutlenku węgla, jednocześnie zapewniając doskonałe osiągi podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Opony EfficientGrip są dostępne w różnych rozmiarach, odpowiednich do wielu modelów samochodów, począwszy od aut kompaktowych po luksusowe, obejmując tym samym większość rozmiarów na potrzeby firmy Athlon” – dodał W. Jarosz. Goodyear jest jednym z kluczowych partnerów firmy Athlon.
„Właściwy dobór opon odgrywa ważną rolę w zarządzaniu dużymi flotami samochodowymi. Decyzja o wyposażeniu naszych aut w opony bardziej przyjazne środowisku jest kolejnym krokiem w firmowym programie społecznej odpowiedzialności biznesu. Opony Goodyear EfficientGrip zapewniają znaczne ograniczenie zużycia paliwa, co ma bezpośredni pozytywny wpływ na środowisko i koszty eksploatacji” – powiedział Kenan Aksular, Manager Programów CSR w Athlon Car Lease International.
Opony Goodyear EfficientGrip zostały również oficjalnie uznane za przyjazne środowiska i nadano im znak „Ecolabel” dla krajów skandynawskich. Produkty noszące znak Nordic Ecolabel spełniają rygorystyczne kryteria oceny wpływu na środowisko.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 71.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj