11 miliardów litrów paliwa zaoszczędzonego dzięki zielonym oponom

W ciągu 17 lat od wprowadzenia pierwszej generacji zielonych opon Michelin, kierowcy na całym świecie zaoszczędzili już ponad 11 miliardów litrów paliwa.

Ponadto, ekologiczne opony zapobiegły emisji do atmosfery prawie 29 milionów ton dwutlenku węgla. Aby wchłonąć taką ilość CO2  w ciągu roku potrzeba ponad 800 milionów drzew. Bieżący przyrost oszczędności paliwa i ograniczenie emisji szkodliwych substancji można śledzić na stronie internetowej: www.michelin-green-meter.com

W 2008 r. Michelin wprowadził zieloną oponę czwartej generacji – Michelin Energy Saver. Oszczędza ona 200 ml paliwa na 100 przejechanych kilometrów.  Ponadto, Michelin Energy Saver redukuje emisję dwutlenku węgla o 4 gramy na każdy przejechany kilometr. Jednocześnie zapewnia jeszcze lepszą przyczepność i dłuższe przebiegi opony.

Michelin_zielona_opona.jpgOsiągnięcie tak dobrych parametrów zielonej opony było możliwe dzięki zastosowaniu technologii „GreenX”, która pozwala na obniżenie oporu toczenia średnio o 20 proc. w stosunku do standardowych opon. O takich osiągach decyduje wykorzystanie w mieszance bieżnika opony krzemionki oraz wyjątkowy proces produkcji, który pozwala na równoczesne mieszanie składników bieżnika przy całkowitej kontroli składu mieszanki i reakcji między cząsteczkami. Zachowanie gumy bieżnika jest w dużym stopniu zależne od jakości wiązań międzycząsteczkowych – dzięki temu opona charakteryzuje się mniejszym oporem toczenia oraz lepszą przyczepnością i dłuższymi przebiegami. Technologia „GreenX” jest stosowana również w oponach do samochodów dostawczych i ciężarowych.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Pentor, Michelin został uznany za producenta opon, które pozwalają zaoszczędzić najwięcej paliwa. Na opony tej marki wskazało 23 proc. ogółu respondentów oraz 35 proc. najbardziej doświadczonych kierowców, którzy rocznie przejeżdżają powyżej 25 tys. km. 

Aby zachęcić kierowców do korzystania z energooszczędnych opon, Michelin, zorganizował w lipcu ogólnopolskie tournee Zielonego Samochodu, który odwiedził Bydgoszcz, Iławę, Olsztyn, Świdnik, Bełchatów, Żary, Bielsko-Białą i Kraków.
W wybranych miastach uczestnicy zielonych happeningów mogli obserwować artystyczny performance i narodziny pierwszej „Zielonej Opony”. Ponadto dowiedzieli się jak podróżować bezpiecznie i ekonomicznie, z zachowaniem zasad ekologicznej jazdy.

Zgodnie z zasadami ecodrivingu, należy regularnie, przynajmniej raz w miesiącu uzupełniać poziom ciśnienia w oponach. Płynna jazda na możliwie najwyższym biegu, unikanie gwałtownych przyspieszeń i nagłego hamowania pozwalają zaoszczędzić kolejne, cenne litry paliwa. Ponadto, warto pamiętać o usunięciu zbędnego ciężaru z bagażnika, zdjęciu bagażnika dachowego, a także o oszczędnym korzystaniu z klimatyzacji.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj