Żniwa - sprawdzian niezawodności opon

Opony rolnicze Michelin zostały zaprojektowane, aby zapewnić rolnikom kompleksowe wsparcie w sezonie żniw, a ich indywidualne parametry charakteryzują się trwałością oraz ograniczają koszty prac polowych.

„Okres żniwny charakteryzuje się tak dużym natężeniem prac polowych, że sprawdzić się mogą wówczas jedynie produkty o najwyższej jakości. Inwestycja w opony rolnicze Michelin to gwarancja długiej i bezawaryjnej eksploatacji przy zachowaniu agronomicznego potencjału gleby.” – powiedział Mikołaj Zakrzewski, szef sprzedaży opon rolniczych i agroprzemysłowych Michelin Polska S.A. 

Michelin MegaXbib Michelin MegaxBib – niezawodna w czasie żniw
Przestoje sprzętu rolniczego szczególnie w okresie żniw obniżają opłacalność gospodarstw rolnych. Opona Michelin MegaxBib do maszyn żniwnych cechuje się wzmocnionym karkasem, przez co jej wytrzymałość na przeciążenia została zwiększona aż o 230%.  Aby osiągnąć taki rezultat, dwie warstwy opasania metalowego ułożone zostały jak w „kanapce” z wysokim wywinięciem, co dodatkowo zwiększyło komfort jazdy. W oponie Michelin MegaxBib zastosowano też podwójne opasanie metalowe, co znacznie zwiększa jej nośność.

Michelin CargoxBib Michelin CargoxBib dla wyższych plonów i mniejszego zużycia paliwa
Intensywne prace polowe niosą za sobą ryzyko nadmiernego ugniecenia gleby, co prowadzi do zmniejszenia osiąganych plonów. Na to wyzwanie odpowiada opona Michelin CargoxBib przeznaczona do przyczep wielotonowych, ciągników pracujących na użytkach zielonych oraz do pojazdów typu Fastrac. Opona Michelin CargoxBib pracując przy optymalnym ciśnieniu 1,6 bara ogranicza powstawanie kolein aż o 41 proc . Ta niskociśnieniowa opona daje rolnikom wymierne oszczędności dzięki mniejszym oporom toczenia na miękkim gruncie, co przekłada się na mniejsze spalanie paliwa – Michelin CargoxBib przy ciśnieniu 2,5 bara.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj