3000 prototypów opon dla Porsche Panamera

Dzięki zaawansowanej technologii Michelin Pilot Sport i Michelin Pilot Alpin zapewniają samochodom Porsche przyczepność w każdych warunkach – na mokrej i suchej nawierzchni, zarówno latem jak i zimą.

Porsche PanameraDopasowaliśmy się do celu przedstawionego przez Porsche przy projektowaniu modelu Panamera – aby stworzyć pierwszy samochód, który połączy wyjątkową dynamikę z najwyższym poziomem bezpieczeństwa i komfortu pasażerów – powiedział Tomasz Młodawski, menedżer produktu Michelin Polska. Tak powstały opony, które zapewniają bezpieczeństwo, wysokie osiągi, a jednocześnie są idealnie dopasowane do charakterystyki i geometrii zawieszenia Panamery – dodał Tomasz Młodawski.
Dzięki trzyletniej współpracy zespołów Porsche i Michelin, opony Michelin uzyskały prestiżową homologację Porsche do modelu Panamera. Opony Michelin Pilot Sport były testowane w półtoragodzinnych testach przy prędkości 300 km/h, i dwudziestominutowych testach przy prędkości 350 km/h. Zespół Michelin ds. opon wysokich osiągów przygotował ponad 2000 prototypów opon letnich i ponad 1000 prototypów opon zimowych. Testy były prowadzone w kilku miejscach na całym świecie, a zimowe opony (Michelin Pilot Alpin) zostały sprawdzone przy temperaturze poniżej -25°C.

Konstrukcja „Supersport” zastosowana w oponach Michelin Pilot Sport drugiej generacji została oparta na bazie elementów stalowych o bardzo wysokiej wytrzymałości. Konstrukcja zapewnia najwyższy wskaźnik odporności na siły i przeciążenia działające podczas szybkiej jazdy. Dzięki unikalnej rzeźbie bieżnika, wyposażonego w centralne, ciągłe żebro, oraz specjalnie dobranej mieszance gum, opona przylega do drogi możliwie największą powierzchnią. Bieżnik opony Michelin Pilot Sport PS2 trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Agresywny, wyrazisty wygląd, słusznie nasuwa skojarzenia z oponami używanymi w Formule 1.

Aby zoptymalizować pracę bocznych ścianek opony, użyto technologii monoosnowy. Ze względu na niski profil opon zastosowano w nich system ULP (Ultra Low Profile), który pozwolił na zwiększenie ich trwałości. Opony o szerokości przekroju powyżej 275 mm mają sześć centralnych żeber, pozostałe pięć. Michelin Pilot Sport PS2 wyposażona jest w rant ochronny felgi, zabezpieczający obręcz przed uszkodzeniem. Nawet przy sportowym stylu jazdy przebieg opon Michelin Pilot Sport PS2, zamontowanych na tylnej osi, o 12% przewyższa średni przebieg konkurencyjnych opon z segmentu "Supersport".
Opony Michelin Pilot Sport do Porsche Panamera są dostępne w rozmiarach 295/35ZR20 105Y, 255/45 ZR19 100Y, 285/40 ZR19 103Y, 255/40ZR20 101Y i mają specjalne oznaczenia N0, co oznacza, że nie są rekomendowane do samochodów innych marek. Opony Michelin Pilot Sport są również dostępne w rozmiarach do innych sportowych samochodów o wyjątkowo wysokich osiągach takich jak np. Bugatti Veyron, Maseratti Quatroporte, Mercedes C63 AMG czy Maybach Sport.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj