Scania zaaprobowała nową oponę

Nowa opona Goodyear na oś sterującą, Marathon LHS II w rozmiarze 375/50R22.5 została zaaprobowana przez Scanię, jednego z wiodących w świecie producentów samochodów ciężarowych i autobusów.

Nowa opona Goodyeara wykorzystuje Technologię Max, dzięki czemu dopuszczalne obciążenie przedniej osi wynosi 8 ton, przy zachowaniu minimalnej dopuszczalnej wysokości jezdnej, a sama opona - w porównaniu z innymi oponami na oś sterującą - ma mniejszy wpływ na zużycie nawierzchni oraz obniża zużycie paliwa.

Po przeprowadzeniu testów, Scania zaaprobowała nową oponę i jest pierwszym producentem, który ją oferuje. Opona wyposażona jest w technologię AirMax, której zadaniem jest zwiększenie objętości powietrza wewnątrz opony bez zwiększania jej średnicy. Przynosi to wiele korzyści, m.in. zwiększenie ładowności, zmniejszenie kosztów operacyjnych i mniejszą szkodliwość dla nawierzchni dróg.

Scania od zawsze jest w czołówce firm, które przykładają szczególną wagę do oferowanych opon, w jeszcze większym stopniu zwiększających osiągi flot. Scania zaaprobowała także oponę Goodyear Marathon LHS II w rozmiarze 355/50R22.5, która w momencie wprowadzenia również była pierwszą tego typu oponą w branży. Jest to kolejny produkt wyposażony w technologię AirMax, który zapewnia korzyści podobne do tych oferowanych przez 375/50R22.5. Scania wcześniej zaaprobowała oponę na oś sterującą Goodyear UltraGrip WTS do zastosowań w warunkach zimowych, również w rozmiarze 355/50R22.5. Akceptacja nowych rozmiarów przez producentów wykorzystujących wyposażenie oryginalne jest zawsze odbiciem potrzeb i korzyści, które takie innowacyjne rozwiązania wnoszą do branży transportowej.

Goodyear Marathon LHS IIOpona 375/50R22.5 Marathon LHS II oferuje wyjątkową kombinację ładowności 8 ton, pełnego dostosowania do pojazdów niskopodwoziowych oraz długiej żywotności, przez co znacznie zwiększa elastyczność transportową pojazdów. Ponadto, opona wyposażona jest w technologię Goodyear FuelMax. Technologia FuelMax, będąca połączeniem specjalnej konstrukcji oraz wyjątkowych materiałów, stosowana jest w oponach do transportu długodystansowego. Wpływa ona na poprawę ekonomiki spalania oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń przy jednoczesnym zwiększeniu przebiegu i skróceniu drogi hamowania.

Opona - pierwsza w tym rozmiarze - została wprowadzona na rynek przez firmę Goodyear. Jest to drugi rozmiar opon wyposażany w Technologię Max, uzupełniający niezwykle udany rozmiar Marathon LHS II 355/50R22.5. Operatorzy flot zmienili opony na 375/50R22.5 Marathon LHS II w znacznej liczbie ciężarówek różnych marek, wykazując ogromne zainteresowanie i akceptację dla prostych rozwiązań zwiększających ogólne osiągi i efektywność pojazdów.
Kolejną zaletą tych opon jest możliwość ich pogłębiania i bieżnikowania jako opon na  osie wleczone. Oznacza to większe oszczędności oraz mniejszy negatywny wpływ na środowisko przez cały cykl użytkowania opony.
Ciężarówki Scania z oponami 375/50R22.5 Goodyear Marathon LHS II będą dostępne wiosną 2009 roku. Opcja będzie oferowana na wszystkie osie nienapędowe.

Oferta opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów produkowanych przez Goodyear Tire & Rubber Company obejmuje ponad 400 różnych rodzajów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie fabryczne, w tym Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler oraz Iveco. Goodyear jest również dostawcą opon dla wszystkich największych producentów przyczep.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 75.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj