Kierowcy Formuły 1 wspierają kampanię Make Cars Green

Bridgestone wspólnie z fundacją FIA (Fédération International de L’Automobile) kontynuuje globalną kampanię na rzecz ochrony środowiska.

Kierowcy F1 popierający kampanię BridgestonePodczas pierwszego wyścigu sezonu 2009 Formuły 1, Grand Prix Australii, wszyscy kierowcy Formuły 1 okazali swoje poparcie kampanii Make Cars Green. Kampania Make Cars Green ma na celu ograniczenie emisji spalin poprzez promocję oszczędnej jazdy i ekologicznych zachowań wśród użytkowników pojazdów na całym świecie. Kampania komunikuje 10 punktów ekologicznego podróżowania.

10 punktów proekologicznego podróżowania:
1.    Kupuj produkty ekologiczne
2.    Dokładnie zaplanuj trasę podróży
3.    Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach
4.    Ograniczaj bagaż i unikaj korzystania z bagażników dachowych
5.    Nie rozgrzewaj silnika przed wyruszeniem w podróż
6.    Używaj klimatyzacji tylko, gdy jest to konieczne
7.    Przyspieszaj łagodnie i utrzymuj stałą prędkość jazdy
8.    Hamuj silnikiem
9.    Unikaj korzystania z biegu jałowego
10.    Ograniczaj emisję CO2

Szczegóły dotyczące kampanii MAKE CARS GREEN znajdują się w serwisie: http://www.bridgestone.co.jp/english/eco/project/makecarsgreen/

Nowe opony F1Bridgestone jako oficjalny dostawca opon dla Mistrzostw Świata Formuły 1 dostarczy w tym sezonie opony Make Cars Green dla wszystkich zespołów. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi całego świata na zasady ekologicznej jazdy.
W sezonie 2009 pojawią się dwa rodzaje opon na suchą nawierzchnię o różnych mieszankach (twardość gumy), oraz dwa rodzaje opon na mokrą nawierzchnię o różnych głębokościach bieżnika. W celu odróżnienia opon, bardziej miękka opona sucha i opona deszczowa (używana w ekstremalnie mokrych warunkach) będą oznaczone zielonymi liniami. Umieszczono je na ścianach bocznych opon suchych oraz w centralnym rowku opon deszczowych.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj