Dookoła świata na oponach DuraSeal Goodyeara

„Dookoła świata wozem strażackim!” to nazwa projektu wspieranego przez Goodyeara jako głównego sponsora i dostawcę specjalnych opon do ciężarówek.

Jan Riedel i Ester Krings z Darmstadt w Niemczech 21 marca 2009 r. wyruszyli w podróż dookoła świata, którą odbędą 33-letnim wozem strażackim, należącym wcześniej do szwajcarskiej straży pożarnej. Pierwszy etap wyprawy wiedzie z Niemiec do południowo-wschodniej Azji, aż do Singapuru. Wóz strażacki wyposażony jest w specjalne opony Goodyear DuraSeal z wbudowanymi uszczelniaczami.

Wyprawa GoodyearŚrodkiem transportu i domem na kółkach dla zespołu podczas tego nadzwyczajnego projektu będzie przystosowany specjalnie na tę wyprawę wóz strażacki typu Magirus Deutz 170D11FA z 1975 r. Wszystkie zmiany dostosowujące pojazd do podróży zespół wykonał we własnym zakresie.
W pojeździe zostały zamontowane specjalne opony Goodyear: Omnitrac MSD z technologią DuraSeal w rozmiarze 13R22.5 Bieżnik opon DuraSeal posiada dodatkową warstwę. Składa się ona ze specjalnej, żelowej mieszanki kauczuku. Przy uszkodzeniu opony przez gwóźdź lub inny ostry przedmiot, żel zatyka otwór, tworząc swego rodzaju szczelny korek. Goodyear DuraSeal szczelnie zatyka także cały kanał powstały po wyciągnięciu gwoździa. Materiał uszczelniający uszczelnia wielokrotnie otwory do sześciu milimetrów. Pozwala to kierowcom kontynuować jazdę i korzystać z opony, dopóki nie będzie możliwa jej naprawa lub bieżnikowanie. Podczas badań, opona Goodyear DuraSeal wytrzymała 51 przebić pistoletem do wbijania gwoździ bez utraty ciśnienia powietrza.

Dzięki innowacyjnym oponom Goodyear, odkrywcy w wozie strażackim będą mogli kontynuować swoją podróż bez problemu, nawet jeśli złapią gumę. A to szczególnie ważne, ponieważ planowana trasa – z Niemiec, przez Bałkany, Turcję, Iran, Turkmenistan, Kirgistan, Chiny, Pakistan, Indie, Wietnam, Laos, Kambodżę, Tajlandię i Malezję do Singapuru – będzie często wiodła przez drogi o bardzo złej nawierzchni czy wręcz przez bezdroża, gdzie na pomoc drogową nie będzie można liczyć. Podróż zaplanowano na 12 miesięcy, a jeżeli w międzyczasie potrzebna będzie dodatkowa opona, Goodyear dostarczy zapas niezależnie od aktualnego etapu wyprawy.

Po drodze, Jan Riedel i Ester Krings będą również wspierać projekty społeczne w różnych krajach. Poprzez założone przez siebie stowarzyszenie non-profit będą oferować lokalnym społecznościom alternatywne rozwiązania do wykorzystywanych obecnie paliw kopalnych, jak np. produkcja biogazu lub korzystanie z piekarników słonecznych.
„Bez zaangażowania naszego głównego sponsora i partnera w zakresie opon, firmy Goodyear oraz wsparcia innych ludzi i organizacji, nasz podróż dookoła świata nie byłaby możliwa w takiej formie” – powiedział Jan Riedel.

Goodyear DurasealTechnologia DuraSeal udowodniła swoje niezrównane parametry już w 2007 roku w Rajdzie Dakar. Dwie ciężarówki Renault Kerax 6x6 wyposażone w opony DuraSeal ukończyły trasę o długości 20.000 kilometrów jako pojazdy serwisowe bez choćby jednej interwencji technicznej. Dzięki Goodyear i DuraSeal, zespół projektu „Dookoła świata wozem strażackim!” będzie idealnie wyposażony, aby bez problemów dotrzeć do Singapuru.
Oferta opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów produkowanych przez Goodyear Tire & Rubber Company obejmuje ponad 400 różnych rodzajów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie fabryczne, w tym Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler oraz Iveco. Goodyear jest również dostawcą opon dla wszystkich największych producentów przyczep. Dzięki rozwiązaniu Fleet First obejmującym serwis sieciowy TruckForce, pomoc drogową ServiceLine24h, Mobility - program ubezpieczenia, internetowy system zarządzania flotą FleetOnlineSolutions oraz system bieżnikowania Next Tread, Goodyear obecnie oferuje kompleksowy i najszerszy w całej branży oponiarskiej zakres usług dla flot transportowych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 75.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj