Sava zdecydowanie na plus

Sava, jeden z wiodących w Europie Środkowej producentów opon, gruntownie zmodernizował swój asortyment opon do transportu drogowego w rozmiarze 22.5".

Udoskonalone opony o nowej nazwie – Sava Plus – gwarantują zdecydowanie lepszy przebieg oraz większą wytrzymałość niż poprzedniczki.
Sava Avant A3Nowe opony: Avant A3plus na oś sterującą, Orjak O3plus na oś napędową oraz Cargo C3plus na oś wleczoną zastępują sprawdzony asortyment opon Sava 22.5”, stosowanych na długich i regionalnych trasach. Opony zmodernizowano w celu dalszego zwiększenia osiągów i zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.
Sava Cargo C3Najważniejsze udoskonalenia opon Sava Plus to zoptymalizowana geometria karkasu i nowe, asymetryczne grupy lamelek, zapewniające większą stabilność oraz mniejsze nagrzewanie się, a co za tym idzie większą trwałość opony. W oponach Orjak O3plus oraz Cargo C3plus zastosowano także nową mieszankę (wprowadzono krzemionkę) gumową bieżnika, zapewniającą wysoką odporność na zużycie. Mocna konstrukcja i 5-żebrowy bieżnik Avant A3plus zapewnia jej wysokie przebiegi oraz równomierne zużycie, a budowa blokowa w rowkach centralnych zapewnia bardzo dobre hamowanie na mokrych nawierzchniach.
Sava Orjak O3W Orjak A3plus zastosowano koncepcję 5 rowków z blokami zapewniającymi doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, a szeroki bieżnik oraz częściowo zamknięty pas barkowy wpływa na wysokie przebiegi i równomierne zużycie opony.
Oponę Cargo C3plus charakteryzuje szeroki bieżnik z 6 solidnymi żebrami, zapewniający doskonałe przebiegi, a także 5 rowków zygzakowych, dzięki której opona charakteryzuje się wysoką skutecznością hamowania na mokrych nawierzchniach.
Opony Avant A3plus oraz Orjak O3plus zapewniają przebieg dłuższy do 15% zarówno dla opon na oś sterującą, jak i napędową oraz zauważalnie lepszą trwałość, oferując także bardzo dobre pozostałe parametry.
„Biorąc pod uwagę nowe parametry opona Avant A3plus na oś sterującą (oraz do autokarów na wszystkie osie), opona Orjak O3plus na osie napędowe oraz opona Cargo C3plus na osie przyczep są idealną propozycją na trasy dalekie i regionalne, gdyż zapewniają długie przebiegi, niski koszt za kilometr i w efekcie wyższą wydajność floty samochodowej” – powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.
Z uwagi na przeprowadzone zmiany konstrukcyjne nowe opony Sava plus nie powinny być montowane na tych samych osiach z oponami poprzedniej generacji. W Polsce rusza właśnie sprzedaż opony Orjak O3plus w rozmiarze 315/80 R22.5. Sprzedaż pozostałych opon Sava Plus rozpocznie się w maju 2009 r.

Sava Tires, z siedzibą w Słowenii, jest wiodącym środkowoeuropejskim producentem opon z ponad 85-letnim doświadczeniem w branży oponiarskiej. Firma zatrudnia ponad 1400 osób i sprzedaje głównie opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Sava Tires jest integralną częścią grupy Goodyear Dunlop, a większość swojej produkcji eksportuje. Produkty marki Sava cieszą się na świecie dużą popularnością. W Polsce Sava jest liderem rynku opon ciężarowych w segmencie opon ekonomicznych. Więcej informacji na temat Sava Tires: www.sava-tires.si.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 75.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj