Continental atakuje rynek

Dział opon ciężarowych Continental ogłosił największą w swojej historii ofensywę nowych produktów. Firma planuje rozszerzyć swoją znaną od wielu lat ofertę i zwiększyć udział w rynku opon do pojazdów ciężarowych.

W połowie kwietnia tego roku mediom europejskim zaprezentowane zostaną nowe serie opon R, L oraz W do pojazdów ciężarowych. Planowanych jest osiem nowych typów w pięciu rozmiarach: 295/80, 315/80, 315/70, 295/60 i 315/60. Nowa generacja opon została opracowana całkowicie od początku z wykorzystaniem najwyższej jakości wytrzymałych materiałów oraz z myślą o zredukowaniu kosztów ponoszonych przez firmy z branży transportowej.

Największe zalety tych opon to jeszcze dłuższa żywotność, zauważalnie mniejsze zużycie paliwa i znaczny wzrost poziomu bezpieczeństwa. Punktem wyjścia była dla Continentala jakość oraz nowa technologia produkcji opasania, które składa się z 4 warstw kordu pochłaniającego siły, zapobiegając deformacjom i niepożądanym ruchom opony. Zapewnia to bardziej stabilną i bezpieczniejszą jazdę. Wszystkie opony wyposażone są w system Air-Keep, zaprezentowany po raz pierwszy w modelu HTR 2. System utrzymuje stałe ciśnienie w oponach o 50% dłużej niż dotychczas, co w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy oporu toczenia, a w rezultacie oznacz mniejsze zużycie paliwa. Opony serii L i R będą dostępne na rynku od kwietnia, natomiast opony zimowe od lipca 2009 r.

Do końca 2010 r. Continental odświeży swoją ofertę dla przemysłu transportowego, w tym dla segmentu pojazdów użytkowych, stając się firmą o najnowocześniejszej gamie produktów i znakomitych wynikach finansowych. W segmencie transportu towarów 80 procent dochodów Continental pochodzi właśnie ze sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych. "Obecna ofensywa produktów jest dla nas niepowtarzalną szansą na kolejne umocnienie naszej pozycji na rynku i wyjście z aktualnego kryzysu ekonomicznego silniejszym", wyjaśnia Herbert Mensching, Dyrektor Generalny ds. Marketingu i Sprzedaży Continental.


Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 140.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.
Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj