Continental: dobre wyniki sprzedaży w 2008 roku

Koncern Continental zwiększył w 2008 roku udział w europejskim rynku dostaw opon na pierwsze wyposażenie ( OEM ) do ponad 32 proc. Continental dostarczył  do fabryk motoryzacyjnych blisko 40 milionów opon osobowych i ciężarowych.

Dla porównania, realizacja zamówień złożonych przez azjatyckich producentów samochodów, wyniosła w ubiegłym roku 0,7 miliona sztuk opon grupy Continental.
Pomimo notowanego obecnie spadku sprzedaży nowych samochodów, rynek wyposażenia oryginalnego nadal pozostaje istotnym aspektem działalności koncernu z Hanoweru, któremu udało się zwiększyć udział w europejskim rynku produktów OEM z 30 proc. w roku 2007 do ponad 32 proc. w roku ubiegłym.
W 2009 roku Continental planuje utrzymać swoją silną pozycję na europejskim rynku OEM. Podczas gdy flagowa marka - Continental, jest popularna na całym świecie zarówno na rynku części oryginalnych, jak i zamienników klasy premium, inne marki opon wchodzące w skład grupy Continental takie jak: Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Gislaved, Viking, Matador i Mabor spełniają różne wymagania w stosunku do jakości i ceny w różnych regionach świata.
W minionym roku koncern Continental sprzedał łącznie blisko 110 milionów sztuk opon do pojazdów osobowych i lekkich ciężarówek, utrzymując pozycję największego europejskiego producenta opon.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 140.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.
Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj