Nowości 2009: felgi aluminiowe

Projektanci felg po raz kolejny podjęli próbę zaspokojenia najbardziej wymagających gustów. Na 2009 rok przygotowali kilka nowych propozycji.

AEZ LascarAEZ Lascar - mocna, dynamiczna i ultra - gorąca
Láscar to nazwa wulkanu położonego w północnej części Chile, o blisko 5600 metrów wysokości i niezmiernej aktywności. Nowa felga AEZ Lascar jest równie pełna mocy i gorąca. Nazwa Lascar jest bardzo odpowiednia dla niej biorąc też pod uwagę zakres produkowanych rozmiarów, sięgający do 8,5x20” oraz 9,5x20”, co jest równie imponujące jak wysokość południowo-amerykańskiego olbrzyma. AEZ Lascar została szczególnie dobrze dopasowana do wyższej klasy limuzyn, a także aut sportowych takich jak: Audi A6, Chrysler 300C, Mercedes E- lub S-Class, Nissan 350Z lub do modeli BMW M.
Jednak AEZ Lascar nie imponuje tylko ze względu na dostępność dużych rozmiarów. Ogromne wrażenie robi sportowy dwukolorowy design, zaskakujący swoim dynamizmem również podczas postoju. Felga ma bardzo agresywny i pełen ruchu charakter dzięki zastosowaniu asymetrii ramion, które z jednego boku są szerzej, bardziej ostro zakończone, przez co wydają się pędzić jedno za drugim. Również wrażeniu dużej mocy tej obręczy sprzyja ekscytujący design ramion, polegający na ułożeniu płaszczyzny ramienia na dwóch poziomach: głębszym, pokrytym nowatorskim lakierem o ekstrawaganckim antracytowo-matowym odcieniu oraz wyższym, polerowanym i pokrytym przeźroczystym matowym lakierem od samego krańca rantu aż do otworu centralnego, zakrytego kapslem specjalnie zaprojektowanym dla felgi Lascar. Pięć dość szeroko rozstawionych ramion dodatkowo efektownie pokazuje duże tarcze hamulcowe.
Jako pierwsza felga produkowana na wtórny rynek, wyposażona została przez AEZ w technologię EH2+ umożliwiającą efektywne jej stosowanie wraz z oponami typu Run on Flat.

AEZ Lascar – Dane & Fakty
Rozmiary: 8x17, 8x18, 8.5x19, 9.5x19, 8.5x20, 9.5x20 cali
Lakier: Antracytowy mat, polerowana, matowy przeźroczysty lakier
Model: odlewana, jednoczęściowa
Pasuje do opon Run on Flat

AEZ Tidore Dark AEZ Tidore - stworzona pod wodę, gotowa na drogi
Tidore to nazwa malowniczej wyspy, prawdziwego raju dla amatorów nurkowania. Zatem nazwa naturalnie pięknego indonezyjskiego miejsca perfekcyjnie pasuje do tej nadzwyczajnej felgi stworzonej przez AEZ.
Obręcz została oryginalnie zaprojektowana na potrzebę podwodnych wypraw: jej prototyp uświetnił Rinspeed sQuba i udowodnił na tym kultowym widowiskowym aucie, że jest odpowiedni do nurkowania.
Ponieważ felga urzekła zwiedzających targi i wystawy, dziennikarzy oraz fanów sQuba, jest teraz dostępna również w wersji seryjnej do aut z pięcioma otworami do mocowania koła, w rozmiarach od 7x16 do 8x19 cali. Praktycznie wszystkie popularne samochody są odpowiednie do zamontowania AEZ Tidore; nie ma znaczenia czy to będzie limuzyna, czy kabriolet – nawet jeśli nie są zaprojektowane do jazdy pod wodą. Dzięki silnie wygiętym ramionom i bardzo głęboko osadzonej części środkowej,  Tidore  jawi się jako mocna, dominująca, ale jednak nadal filigranowa i szlachetna. Dyskretnie pokazuje pewność siebie i  szyk, wyróżniając się w tłumie. Efekt wzmocniony został przez ekspresyjny design otworów mocujących, ale przede wszystkim przez  modną dwukolorową kompozycję. Wyjątkowy wygląd Tidore został osiągnięty poprzez współgranie wypolerowanych do „żywego srebra” ramion, pokrytych przeźroczystym matowym lakierem z nowostworzonym przez AEZ matowym lakierem o kolorze antracytowym pokrywającym wnętrze felgi: boki ramion i rantu. Taka wyszukana kolorystyka sprawia, ż producent najwyższej jakości felg kolejny raz zapoczątkował nowy trend  - z nowatorskim design Todore jest felgą, która stanowi znacznie więcej dla auta niż tylko wyposażenie: określa jego charakter, jako auta nowoczesnego, stworzonego dzięki rozwojowi technologii.Dlatego też nowa kreacja AEZ uwzględnia technologię EH2+ i jest idealnym uzupełnieniem dla opon typu Runflat.

AEZ Tidore – Dane & Fakty
Rozmiary: 7x16, 7x17, 8x17, 8x18, 8x19 cali
Lakier: Anthracite matt, polerowana, matowa przeźroczysta powłoka
Model: odlewana, jednoczęściowa
Pasuje do opon typu Run on Flat

DOTZ Touge Graphite DOTZ Touge – Estetyka i Moc
Japońskie górskie drogi lub „Touges” to najlepsze miejsca na perfekcyjne ślizgi bokiem. Dotz Touge jest idealną obręczą do driftingu, a co również ważne, daje wiele możliwości, nie tylko fanom tego sportu, na stworzenie własnej niepowtarzalnej felgi.
Jako podstawowe narzędzie drifterów, Dotz Touge jest wyrazem hołdu dla japońskich kierowców ścigających się na górskich drogach, driftujacych po krawędziach ostrych zakrętów. Dla nich jest ważna nie tylko uderzająca moc tuningowanych silników, ale przede wszystkim styl prowadzenia auta podczas poślizgu w zakręcie.
Dzięki asymetrycznej strukturze felgi, Dotz Touge jest idealnym symbolem tych, którzy od prostej jazdy wolą z ukosa. Dynamiczny wygląd tej felgi bierze się z kilku aspektów. Składa się ona z prostych powierzchni ułożonych do siebie pod kontem, na kształt architektury diamentu, zainspirowanych przez technologię romboidalnych śmigieł używanych w amerykańskich bombowcach. Innowacyjny design felgi Dotz Touge charakteryzuje się nutą freestyle’u i wieloma możliwościami jej indywidualizacji. Na przykład, specjalnie opracowany lakier o wyjątkowym grafitowym kolorze, wklęsły środkowy kapsel z wytłoczonym logo, zawarte w zestawie do każdej felgi paski na rant w żółtym, pomarańczowym, zielonym i białym kolorze.Wyjątkową cechą tej felgi jest również po raz pierwszy wyciśnięta na rancie jej nazwa.

Dane & fakty:
Rozmiary: 7x16, 7x17, 8x17, 8x18, 8x19 cali
Wykończenie: grafit/metalik
Rodzaj: odlewana, jednoczęściowa
Cechy szczególne:
Odpowiednia do opon typu Run on Flat
Kapsle i paski na rant w różnych kolorach

DEZENT RB Dark DEZENT RB dark - czerń, siła i szyk
W futbolu amerykańskim Running Back  (po polsku „biegacz”) zwany jest w skrócie "RB". Gracz ten ma za zadanie prowadzenie swojej drużyny na przód i doprowadzanie do jak największej liczby przyłożeń, zatem generalnie odpowiedzialny jest w dużej mierze za sukces całej drużyny.  Nowa lekka felga RB od DEZENTA ma podobną funkcję – uwydatniać charakter wielu modeli aut, do których została stworzona. Obok DEZENTA RB w srebrnej wersji, dostępny jest również RB w ciemnej kolorystyce. Powierzchnia DEZENTA RB dark jest dwukolorowa, przez co wygląda szlachetnie i szykownie, ale również lekko i sportowo. Czarny lakier na bokach ramion wraz z  połyskującym wypolerowanym frontem tworzą wspaniałą harmonię.
Felga zdecydowanie przyciąga uwagę i wyjątkowo dobrze pasuje do nowoczesnych aut kompaktowych.
Oryginalność DEZENTA RB wynika nie tylko z udanej gry kolorów, ale również z jej imponującego stylu. Pięć smukłych, podwójnych ramion, ciekawie zakończonych tuż przy rancie, optycznie powiększa obręcz i sprawia wrażenie dużej mocy.
Biorąc pod uwagę wszystkie jej zalety, felga RB zdecydowanie pasuje swoim charakterem  do nazwy jej marki, czyli DEZENT, co z niemieckiego oznacza „subtelny”.
Felga DEZENT RB przeszła oczywiście szereg odpowiednich testów i jest certyfikowana przez niemiecki TUV.

DEZENT RB – Dane & Fakty
Rozmiary: 6.5x15, 7x16, 7x17 cali
Lakier: czarny polerowany front
Model: odlewana, jednoczęściowa

DEZENT RB DEZENT RB - „Drużynowy gracz“  do nowoczesnych aut
Nowa felga aluminiowa stworzona przez DEZENTA zyskała nazwę od skrótu określającego jedną z najbardziej istotnych pozycji zawodnika w amerykańskim futbolu: „biegacza”  – Running Back. Gracz ten należy do formacji ataku, a jego głównym zadaniem jest bieg z piłką przed siebie przy jednoczesnym wymijaniu zawodników drużyny przeciwnej i zdobycie jak największej liczby przyłożeń. Dlatego taki zawodnik musi mieć refleks i posiadać umiejętność przewidywania sytuacji.Na nowa lekkiej obręczy RB od DEZENTA ciąży podobne zadanie.Felga ta skutecznie wspiera zrywny design takich aut jak SEAT Ibiza, VW Golf, Renault Twingo GT, Fiat 500, Peugeot 207, Škoda Fabia or Mini Clubman. Obręcz podkreśla wyraźny charakter tych samochodów, w pełni uwydatniając ich atuty. Dynamiczny „Running Back” od DEZENTA sprawdza się zatem brylantowo w swojej roli. Z jego srebrną kolorystyką oraz pięcioma smukłymi podwójnymi ramionami, których zewnętrzne boki kończą się przy samym rancie rozszerzeniem na kształt trójkąta, DEZENT RB jawi się jako masywna i mocna oraz zdecydowanie optycznie większa. Felga wygląda na lekką, sportową, a jednocześnie elegancką. Pasuje do aut, które również charakteryzują się podobnymi cechami. DEZENT RB jest oczywiście certyfikowana przez niemiecki TUV, a więc zarówno design jak i jakość są w tym przypadku potwierdzone.

DEZENT RB – Dane & Fakty
Rozmiary: 6.5x15, 7x16, 7x17 cali
Lakier: srebrny
Model: odlewana, jednoczęściowa

Źródło: Alcar
Udostępnij

Alcar felgi

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj