Opona rolnicza nowej generacji Firestone Performer 85

Firestone umacnia pozycję producenta opon rolniczych, wprowadzając nową serię Performer 85 – gamę opon standardowej serii, udoskonaloną poprzez zastosowanie najnowszych technologii.

Firestone Performer 85 Opony radialne standardowej serii 85 są wszechstronnymi oponami, wykorzystywanymi w rozmaitych sektorach przemysłu rolniczego. Ta nowa opona radialna zastępuje popularne w rolnictwie R6000 i R8000, zapewniając lepszą trakcję, większą odporność na zużycie oraz zwiększony komfort pracy.
Performer 85 została stworzona i wyprodukowana w Europie, aby sprostać zapotrzebowaniom, a przede wszystkim szczególnym wymaganiom europejskiego rolnictwa.

Lepsza trakcja na polu
Performer 85 udoskonalono poprzez zastosowanie unikalnej technologii klocków Firestone Dual Angle, dzięki którym obszar kontaktu z podłożem został powiększony o 4.2%.  Technologia ta pozwala ograniczyć naruszanie gleby oraz ułatwia samooczyszczanie się opony.

Dłuższa żywotność bieżnika i większy komfort na drodze
Konstrukcja karkasu posiada większy promień korony, dający płaską i szeroką powierzchnię bieżnika. Większy ślad ogranicza ubijanie gleby i zużycie bieżnika.
Dziesięcioprocentowy wzrost ugięcia wyraźnie poprawia komfort kierowcy, ograniczając wibracje na drodze.


Grupa Bridgestone
Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie 50 fabryk ogumienia na całym świecie, w tym fabrykę w Poznaniu. Spółka handlowa Bridgestone Sales Polska powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia 45 osób.

Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku oraz Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce. W 2006 roku rozpoczęła się budowa nowej fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Źródło: Bridgestone/Firestone
Udostępnij

Firestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj