Bridgestone w Formule 1: zapowiedź sezonu 2009

Rok 2009 to drugi sezon Bridgestone jako Oficjalnego Dostawcy Opon dla Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA. Czy będzie równie ekscytujący jak poprzedni?

Trudno zapomnieć imponującą rywalizację, w której o zwycięstwie kierowcy zadecydował ostatni zakręt ostatniego okrążenia ostatniego wyścigu sezonu. Podczas deszczowego wyścigu Grand  Prix Brazylii, kierowca Vodafone McLaren Mercedes – Lewis Hamilton został najmłodszym mistrzem Formuły 1 w historii.

Miniony rok w Formule 1 był jednocześnie drugim sezonem, w którym Bridgestone zaopatrywał wszystkie zespoły Formuły 1 jako wyłączny dostawca opon po zakończeniu konkurencyjnych dostaw z końcem sezonu 2006. To był ekscytujący sezon zarówno dla Bridgestone, jak i dla każdego fana Formuły 1 – mówi Hirohide Hamashima, Dyrektor Działu Projektowania Opon dla Sportów Motorowych w Bridgestone.
Ekscytujący i wyjątkowo deszczowy. Nigdy dotąd opony Bridgestone na mokrą i ekstremalnie mokrą nawierzchnię nie były używane tak często, jak w sezonie 2008, a dobór opon i strategia zespołów w wielu wypadkach okazały się decydujące.
W nadchodzącym sezonie szykują się wielkie zmiany. Bridgestone ponownie wprowadzi opony typu slick, których nie widziano w Formule 1 przez ostatnie jedenaście sezonów.
Opony zostaną użyte w bolidach o zmienionej aerodynamice. Nowe przepisy wydłużą i zwężą tylne skrzydła pojazdów, podczas gdy przednie skrzydła staną się niższe i szersze z przodu. Widzimy, że samochody na sezon 2009 różnią się od swoich poprzedników – dodaje Hamashima, Zmiany te maja pomóc w wyprzedzaniu i uczynić wyścigi bardziej ekscytującymi. Trzeba co prawda poczekać do wyścigów, żeby się przekonać, czy ten cel został osiągnięty, ale wiemy na pewno, że są to zmiany znaczące w porównaniu do tego co widzieliśmy w poprzednich sezonach.

Poza zmianą aerodynamiki pojazdów, samochody będą mogły po raz pierwszy skorzystać z KERS – czyli systemu odzyskiwania energii kinetycznej (Kinetic Energy Recovery Systems). System ten magazynuje energię, po czym dostarcza ją z powrotem do układu napędowego, aktywując więcej mocy napędowej, lub umożliwiając  efektywniejsze gospodarowanie paliwem.
W ciągu roku, Formuła 1 odwiedzi znane z poprzednich wyścigów tory Suzuka i Nürburgring oraz nowe miejsca takie, jak tor Yas Marina w Abu Dhabi.

Grupa Bridgestone
Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie 50 fabryk ogumienia na całym świecie, w tym fabrykę w Poznaniu.
Spółka handlowa Bridgestone Sales Polska powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia 45 osób.

Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku oraz Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce. W 2006 roku rozpoczęła się budowa nowej fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj