Opony przemysłowe do wysięgników teleskopowych

Goodyear wprowadza nową gamę wytrzymałych radialnych opon przemysłowych do wysięgników teleskopowych o lepszej trakcji i sterowności.

Goodyear IT620TIT620T to nowa generacja dobrze znanej IT520, a litera „T” na końcu nazwy oznacza, że opona przeznaczona jest do wysięgników teleskopowych, czyli inaczej telehandlerów, z myślą o których została stworzona. Pierwszym rozmiarem dostępnym w nowej gamie jest 460/70R24.
Opona Goodyear IT620T powstała w odpowiedzi na rosnącą liczbę wyspecjalizowanych wysięgników teleskopowych - wypożyczanych, bądź posiadanych na własność. Oponę zaprojektowano z myślą o nowoczesnych i mocniejszych telehandlerach, o większym zasięgu pracy i większej nośności, wykorzystywanych na różnych podłożach, takich jak miękka i gliniasta ziemia, trawa, kamienie czy twardy beton.

Goodyear IT620T posiada nowe cechy, dające operatorom liczne korzyści:
•    nowe wypusty oraz profil podobne do stosowanych w oponach rolniczych, zapewniające lepszą trakcję oraz zdolność do samooczyszczania się na miękkim podłożu;
•    wzmocniona centralna część bieżnika, gwarantująca lepszą sterowność oraz wytrzymałość na twardych nawierzchniach;
•    bardziej płaski i szerszy bieżnik, zwiększający stabilność maszyny przy w pełni wysuniętym wysięgniku, na wysokiej platformie czy w trakcie ładowania.

„Nowe modele telehandlerów, które pojawiają się na rynku są bardziej uniwersalne – można je wyposażyć w większą liczbę wideł do palet, platform podnośników czy łyżek do ładowania, przez co często zastępują tradycyjne dźwigi i podnośniki. Niektóre telehandlery oferują nawet możliwość podłączenia sprzętu z tyłu, przez co łatwo można je zamienić np. w pług. Ta uniwersalność i różnorodność stawia nowe wymagania przed oponami montowanymi w tych maszynach. Dlatego stworzyliśmy nową Goodyear IT620T, która spełnia wymagania operatorów nowej generacji telehandlerów”– powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.
Gama opon Goodyear IT610T będzie stopniowo poszerzana o kolejne rozmiary i ładowności.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 75.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj