Moc 305 KM na oponach ContiSportContact 3

Nowy model Forda Focusa RS został wyposażony w najmocniejszy, jak dotąd, silnik o mocy 305 KM. Aby jazda nim była mistrzowska i bezpieczna otrzymał sportowe ogumienie Continental ContiSportContact 3 w rozmiarze 235/35 ZR 19.

Koncern Continental jest wyłącznym dostawcą opon dla Forda Focusa RS.

Continental_FFDzięki sportowej sylwetce i potężnemu silnikowi, nowy Ford Focus RS podąża  śladami europejskiej gamy pojazdów Forda, sygnowanych oznaczeniem RS. Dane techniczne mówią same za siebie: moc 305 KM pozwala Focusowi RS przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy, a maksymalna prędkość to aż 263 km/h.

Nowoczesna technologicznie opona ContiSportContact 3 spełnia wszystkie wymagania tego wyjątkowego auta. Ford Focus RS potrzebował opon, które zoptymalizowały jego sportową dynamikę i przeniosły osiągi wysokoobrotowego silnika na drogę lub trasę rajdową. Duży nacisk położono także na bezpieczeństwo jazdy i krótką drogę hamowania na suchej lub mokrej nawierzchni. Testy dynamiki jazdy prowadzone były na legendarnej Północnej Pętli niemieckiego toru Nürburgring.

W myśl podpisanego  porozumienia Ford będzie wyposażał wszystkie Focusy RS w opony ContiSportContact 3. Continental zaopatrzy także te auta w praktyczny i – co ważne dla aut sportowych - lekki system ContiMobilityKit "runflat", którego zadaniem jest szybkie przywrócenie mobilności pojazdu po uszkodzeniu opony.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 140.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.
Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj