Milion powodów, aby kupić opony rolnicze Goodyear OPTITRAC

Goodyear sprzedał już 1 milion niezwykle popularnych opon z gamy OPTITRAC. Informacja została oficjalnie ogłoszona podczas Paryskich Targów SIMA, jednej z największych imprez w branży rolniczej.

Goodyear Optitrac R„Sukces opon OPTITRAC wynika z ich doskonałej trakcji, niewielkiego kompaktowania gruntu, długiej żywotności oraz dużego komfortu podczas jazdy z większą prędkością po nawierzchniach utwardzonych. Dla niezliczonej liczby użytkowników w całej Europie, Goodyear OPTITRAC jest uniwersalnym narzędziem, które pozwala obniżać koszty eksploatacji przez cały, długi okres używania opony. Szeroka gama OPTITRAC daje możliwość wykonywania wszelkiego rodzaju prac szybko, bezpiecznie i tanio, przez cały rok i niezależnie od warunków oraz nawierzchni. A tego właśnie oczekują stosujący zaawansowane technologie polscy i europejscy rolnicy” – powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Goodyear Optitrac R+Goodyear OPTITRAC po raz pierwszy pojawił się na europejskich polach wraz z wprowadzeniem opony DT812 serii 70. DT812 ustaliła standardy dla parametrów w zakresie trakcji polowej oraz przebiegu. Bardzo szybko dołączyła do niej DT818 w wersji 65. Opony Goodyear OPTITRAC oparte są na podobnej konstrukcji wewnętrznej oraz wykorzystują zbliżony kształt opony, konfigurację i optymalną głębokość bieżnika oraz nowoczesną stylistykę ścian bocznych. Gama opon została poszerzona o modele DT824 Volume, DT830 Super Volume oraz DT800 w rozmiarach do upraw międzyrzędowych. Po tym rozszerzeniu, wprowadzono na rynek oponę DT806 w serii 85, dzięki czemu rodzina opon OPTITRAC rozrosła się do sześciu popularnych rozmiarów. Następnym krokiem było wzbogacenie przez Goodyeara oferty OPTITRAC o opony serii OPTITRAC R+, dostosowane do pracy z następną generacją ciągników 4WD o zwiększonej mocy i prędkości maksymalnej 65 km/godz.

Obecnie opony OPTITRAC R+ są dostępne w 13 rozmiarach, umożliwiających tworzenie wielu kombinacji między osią przednią i tylną. Ich niezrównane parametry doceniło wielu producentów montując je jako wyposażenie oryginalne oraz przez klientów, sięgających po nie przy wymianie ogumienia na nowe. Gama OPTITRAC jest dostępna w 118 rożnych rozmiarach oraz kombinacjach obciążenia, będących odpowiedzią na różnorodne potrzeby rolników.

Inżynierowie z ośrodka technologicznego Goodyear Technical Center w Luksemburgu pracują nad kolejnym rozszerzeniem gamy opon Goodyear OPTITRAC. Pojawią się one na europejskim rynku po zakończeniu wszystkich badań laboratoryjnych, technicznych i w terenie.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj