Bridgestone prezentuje gamę ekologicznych opon Ecopia

W kwietniu 2009 roku na europejskim rynku pojawi się gama opon Turanza ER300 Ecopia. Ecopia to flagowa marka przyjaznych środowisku opon Bridgestone, która jest odpowiedzią koncernu na zjawisko globalnego ocieplenia.

Bridgestone Turanza ER300 EcopiaEkologiczna opona EP25, zapewnia niskie opory toczenia, a tym samym ogranicza zużycie paliwa podczas jazdy, ograniczając emisję CO2 do atmosfery. Obliczając emisję dwutlenku węgla na każdym etapie życia opony, od procesu produkcji aż po utylizację, potwierdzono, że 87% całkowitej emisji zanieczyszczeń ma miejsce podczas jej użytkowania.
- Widzimy ogromną rolę, jaką odgrywają opony w redukcji zużycia paliwa. Wprowadzenie gamy Ecopia reprezentuje istotny postęp w spełnianiu dzisiejszych wymagań klientów dotyczących bezpiecznych opon, które zapewniają także oszczędność paliwa – tłumaczy Gerry Duffy, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Bridgestone Europe.

Opony ECOPIA zostały użyte po raz pierwszy w samochodach elektrycznych w  1991 roku w Japonii. W Europie, w 1998 roku Volkswagen zamontował opony o niskich oporach toczenia Bridgestone B381 Ecopia w samochdzie osobowym - Lupo. Wówczas Lupo uznawano za najbardziej ekologiczny samochód na świecie, zużywający tylko 3 litry paliwa na 100 kilometrów. Obecnie wybrane wersje Opla Insignia i Mercedesa klasy S są wprowadzane na rynek na charakteryzujących się niskimi oporami toczenia wersjach Ecopia już istniejących wzorów opon, a Toyota IQ jest wyposażona w całkiem nowe opony Ecopia EP25.

Główną technologią zmniejszającą opory toczenia, zużycie paliwa i przez to emisję CO2 do atmosfery, jest specjalnie opracowana mieszanka bieżnika opon Ecopia. Nowa mieszanka jest oparta na technologii kontroli właściwości nanostrukturalnych. Technologia Bridgestone wpływa na mikrostrukturę materiałów poprzez oddziaływanie molekularne. Pozwala to na zapewnienie mniejszych oporów toczenia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznych osiągów i właściwych reakcji opony na mokrej nawierzchni.

Gama opon Turanza ER300 Ecopia będzie miała rynkową premierę w marcu na Genewskim Salonie Samochodowym 2009.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj