Firestone Winterhawk 2 dla komfortu i bezpieczeństwa zimą

Winterhawk 2 to nowa, ulepszona opona zimowa wysokich osiągów marki Firestone, która gwarantuje zachowanie pełnej kontroli nad pojazdem zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Komfort i ekonomia idą tu w parze z najwyższym bezpieczeństwem, doskonałą przyczepnością na śniegu oraz poprawionymi osiągami.

Firestone Winterhawk 2Nie dajmy się zaskoczyć pogodzie. Zdroworozsądkowa zasada „opony zimowe od października do Wielkanocy” nadal idealnie oddaje nasz polski drogowy klimat.
Gdy spada temperatura to sygnał, że nadszedł czas na zmianę opon. Bezpieczniej nie odkładać tego na pierwsze opady śniegu. Atestowane opony zimowe – oznaczone symbolem płatka śniegu – są wykonane z mieszanek przystosowanych do niskich temperatur, oferujących optymalną przyczepność i pewne prowadzenie również na nawierzchni wolnej od śniegu.

Winterhawk 2 posiada bieżnik kierunkowy i stawia na maksymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy. Specjalna mieszanka gumy o dużej zawartości krzemionki to gwarancja zarówno dobrych osiągów na śniegu, jak i zachowania równowagi na mokrej nawierzchni. Podczas gdy liczne rowki i krawędzie w bieżniku zapewniają optymalną przyczepność, trakcję oraz skuteczność hamowania na drodze pokrytej śniegiem i lodem, powiększone boczne klocki bieżnika umożliwiają dodatkowo znakomite prowadzenie pojazdu na śniegu oraz maksymalizują stabilność pojazdu w zakrętach.

Winterhawk 2 zyskuje punkty między innymi dzięki trzem dużym rowkom obwodowym bieżnika, które szybko odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod opony. Trójwymiarowy przekrój rowków na barku usztywnia bieżnik, ułatwiając skręcanie na suchej nawierzchni. Łączniki w środkowej części opony poprawiają stabilność, czego rezultatem jest optymalizacja drogi hamowania i doskonała precyzja prowadzenia na suchym, a wydłużenie żywotności opony sprawia, że jazda staje się bardziej ekonomiczna.

Źródło: Firestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj