Test opon: Goodyear UltraGrip Performance 2

TÜV SÜD potwierdza doskonałe osiągi nowej opony zimowej Goodyeara - o 8% krótsza droga hamowania na lodzie.

TUVGoodyear informuje, że opona zimowa UltraGrip Performance 2 pomyślnie przeszła testy jakości i parametrów przeprowadzone przez TÜV SÜD. Nowa opona zimowa Goodyeara, stworzona specjalnie z myślą o samochodach o wysokich osiągach i autach luksusowych, doskonale poradziła sobie w zmiennych, zimowych warunkach.
Testy TÜV SÜD , przeprowadzone w ośrodkach badawczych w Szwecji i Francji na samochodzie Mercedes Benz 220 CDI, wyposażonym w opony 225/45R17 wykazały, iż UltraGrip Performance 2 wygrywa z głównymi konkurentkami w kilku różnych kategoriach, w tym podczas jazdy na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni.

Większa kontrola i przyczepność oraz krótsza droga hamowania na śniegu
Badania wykazują, że kierowcy oprócz bezpieczeństwa, oczekują od opon także dobrych parametrów podczas jazdy po drogach zasypanych śniegiem (69%) . Nowa opona Goodyear UltraGrip Performance 2 udowodniła swoją przewagę na śniegu w teście TÜV SÜD przeprowadzonym w Älvsbyn, Arctic Falls w Szwecji. Opona została sprawdzona w testach mierzących drogę hamowania, przyśpieszenie i pewność prowadzenia na śniegu. Do pomiaru pewności prowadzenia opony zastosowano takie parametry, jak reakcja w warunkach pod- i nadsterowności, trakcję na prostej oraz przy wychodzeniu z zakrętu.

Opona wygrywa ze swoimi konkurentkami, na ośnieżonych nawierzchniach, osiągając o 8% krótszą droga hamowania, o 8% lepszą przyczepność oraz o 2,6% większą kontrolę.

Goodyear UltraGrip Performance 2 zachowuje się zdecydowanie lepiej
na ośnieżonych nawierzchniach, zapewniając o ponad 1 metr krótszą drogę hamowania w porównaniu z konkurencją w teście hamowania z prędkości 50 km/h do 10 km/h.

Większa przyczepność podczas pokonywania zakrętów i krótsza droga hamowania na oblodzonej nawierzchni
W testach TÜV SÜD, przeprowadzonych w ośrodku badawczym Goodyear koło Montpellier we Francji, przy średniej temperaturze nawierzchni minimum -3,3°C, UltraGrip Performance 2 pokazała, że zapewnia kierowcom istotną przewagę nad konkurencją na oblodzonej nawierzchni, osiągając o 13% krótszą drogę hamowania, o 8% lepszą przyczepność oraz o 9% większą przyczepność w zakrętach.
Test TÜV SÜD na oblodzonej drodze odkrywa jeszcze jedną przewagę opony Goodyear. Samochód wyposażony w nową oponę zimową Goodyear UltraGrip Performance 2 zatrzymał się o ponad 2 metry wcześniej niż samochód wyposażony w opony konkurencji, przy pomiarze wykonanym dla hamowania z prędkości 20 km/h do 8 km/h.

Większa kontrola i doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni
Woda, a w szczególności błoto pośniegowe na drodze mogą powodować wystąpienie aquaplaningu, a w konsekwencji utratę kontroli nad samochodem. Połączenie kilku rodzajów wzajemnie uzupełniających się rowków bieżnika w oponie UltraGrip Performance 2 pozwala zachować zimą doskonałą trakcję na mokrych nawierzchniach. Testy TÜV SÜD - przeprowadzone w Montpellier we Francji
- wykazały o 3% lepszą kontrolę nowej opony zimowej Goodyeara na mokrej nawierzchni w porównaniu do konkurencji.
UltraGrip Performance 2 to opona high performance stworzona z myślą o dynamicznej jeździe oraz gwarantująca maksymalną przyczepność i trakcję we wszystkich warunkach zimowych. Opona oferuje kierowcom nie tylko krótszą drogę hamowania na śniegu i lodzie, ale także na mokrej nawierzchni. Ponadto, UltraGrip Performance 2 zapewnia doskonałe osiągi podczas jazdy na suchej drodze.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj