Goodyear UltraGrip Performance 2

Nowa generacja opon zimowych high performance Goodyeara oferuje najlepsze osiągi w zróżnicowanych zimowych warunkach.


Goodyear UltraGrip Performance 2Goodyear, jeden z największych producentów opon na świecie wprowadza UltraGrip Performance 2, nową generację znanej rodziny opon zimowych UltraGrip, przeznaczoną dla samochodów high performance i aut luksusowych.
Nowa UltraGrip Performance 2 z technologią Adaptive SipeGrip, wyposażona jest w rowki obwodowe w kształcie zębów piły, a także wykorzystuje zaawansowaną technologię polimerową. Dzięki temu w porównaniu z poprzedniczką oferuje kierowcom:
•    lepszą trakcję na śniegu, lodzie i mokrej nawierzchni,
•    znakomitą stabilność, większą przyczepność i krótszą drogę hamowania na śniegu i lodzie,
•    doskonałe właściwości jezdne oraz przyspieszenie podczas pokonywania wzniesień,

Zimą kierowcy muszą stawić czoła nieprzewidywalnym i zróżnicowanym warunkom pogodowym. Śnieg, lód, woda czy błoto pośniegowe, ale także pojawiająca się niespodzianie z nadejściem mrozów gołoledź, stwarzają potencjalne zagrożenie na drodze. Nowa UltraGrip Performance 2 została zaprojektowana specjalnie z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas dynamicznej jazdy we wszystkich warunkach zimowych.

Sprawdzone przez TÜV SÜD
UltraGrip Performance 2 została przetestowana przez niezależną niemiecką organizację badawczą TÜV SÜD Automotive. W porównaniu z wiodącymi oponami konkurencyjnych marek, nowa opona zimowa Goodyeara wykazuje niezrównane właściwości we wszystkich warunkach zimowych, uzyskując w testach  o 8% krótszą drogę hamowania na śniegu, o 13% krótszą drogę hamowania na lodzie oraz o 3% lepszą kontrolę na mokrych nawierzchniach.
„W Europie segment opon zimowych obejmuje prawie 1/3 całego rynku opon. W tej grupie mieści się segment high-performance, który od 2000 roku niemal potroił wartość sprzedaży. To pokazuje, że istnieje rosnący popyt na opony zimowe high-performance, zapewniające wymagającym kierowcom doskonałe właściwości jezdne we wszystkich warunkach zimowych” – powiedział Waldemar Jarosz, Dyrektor ds. Marketingu w Goodyear Dunlop Tires Polska.
„Główne wyzwania, przed jakimi stają kierowcy podczas jazdy na śniegu czy lodzie to pokonywanie zakrętów, hamowanie i jazda pod górę. Nowa opona zimowa Goodyear Performance 2 została zaprojektowana właśnie z myślą o tych wyzwaniach. Jej innowacyjne elementy konstrukcyjne pomagają kierowcom radzić sobie z zimowymi niebezpieczeństwami” – dodał Waldemar Jarosz.

Popyt na opony zimowe
Badania  wykazały, że aż 76% klientów wybierając opony zwraca szczególną uwagę na to, by zapewniały wyjątkowe bezpieczeństwo. Kolejną pożądaną cechą są dobre parametry jazdy na mokrej nawierzchni lub topniejącym śniegu (72%). Kierowcy chcą także, aby ich opony odpowiednio zachowywały się na nawierzchniach zasypanych śniegiem (69%) i pokrytych lodem (61%) oraz oczekują krótszej drogi hamowania (61%).
Goodyear przeprowadził badania UltraGrip Performance 2 w ciężkich, zimowych warunkach. Porównanie zachowania opony na śniegu wykazuje wyraźną przewagę UltraGrip Performance 2 nad jej głównymi konkurentami. Ma ona znacznie krótszą drogę hamowania i lepiej radzi sobie podczas jazdy pod górę po zaśnieżonych lub oblodzonych nawierzchniach.

Technologia Adaptive SipeGrip
Goodyear UltraGrip Performance 2 została wyposażona w technologię Adaptive SipeGrip, polegającą na zastosowaniu dwóch różnych rodzajów rowków do dwóch różnych zadań. Orientacja rowków zawsze podąża za kształtem części opony pozostającej w kontakcie z drogą, co przekłada się na doskonałą trakcję podczas jazdy po mokrej, oblodzonej lub pokrytej błotem pośniegowym drodze.
Goodyear UltraGrip Performance 2 posiada również rowki obwodowe przypominające wyglądem zęby piły. Tak zaprojektowane rowki służą poprawie trakcji i stabilności podczas jazdy pod górę czy przyśpieszania na drodze pokrytej lodem.

Nacięcia „wgryzające się” w drogę
Nacięcia „wgryzające się” w drogęGrzbiet opony, czyli centralna część bieżnika wyposażona została w dużą ilość „wgryzających się” w nawierzchnię zębów i nacięć, dzięki którym opona zachowuje się jak gąsienice, zapewniając stałą przyczepność na śniegu.
Hydrodynamiczne rowki w kształcie litery V w połączeniu z obwodowymi rowkami w bocznej części bieżnika pomagają szybko i bez turbulencji odprowadzać wodę spod opony. To sprawia, że jest ona bardziej odporna na aquaplaning i slush-planing (zjawisko podobne do aquaplaningu, występujące w przypadku błota pośniegowego).
Ulepszona mieszanka polimerowa wykorzystywana w UltraGrip Performance 2, pozostaje elastyczna nawet w niskich temperaturach, zapewniając lepsze właściwości w trakcie hamowania oraz większą pewność prowadzenia także na suchej nawierzchni.

Przyjazna dla środowiska
Konstrukcja UltraGrip Performance 2 wyznacza nowe standardy w zakresie emisji hałasu. Bloki w czterech różnych rozmiarach oraz zaawansowana technologia ruchomych żeber, czyli przesunięcie względem siebie różnych elementów bieżnika, powoduje zmniejszenie hałasu, dzięki czemu auto prowadzi się bardziej gładko i komfortowo.
Wykorzystany w nowej UltraGrip Performance 2 składnik mieszanki z której wykonano bieżnik, powoduje zmniejszenie zużycia paliwa. W budowie opony zastosowano zmniejszoną ilość wielocyklicznych węglowodorów aromatycznych, co również czyni oponę bardziej przyjazną dla środowiska.

Dostępna w różnych rozmiarach
Nowa UltraGrip Performance 2 będzie dostępna w 11 rozmiarach, dobranych z myślą o wymaganiach stawianych większości samochodów sportowych i osobowych klasy high performance.
235/50 R18 97 V
225/45 R17 91 H
225/45 R17 94 V XL
235/45 R17 97 V XL
245/45 R17 99 V XL
225/40 R18 92 V XL
235/40 R18 95 V XL
245/40 R18 97 V XL
235/35 R19 91 V XL
245/35 R19 93 V XL
275/30 R19 96 V XL
Źródło: Goodyear
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj