Opona do zadań specjalnych

Opony Michelin XML do terenowych samochodów ciężarowych to równowaga pomiędzy mobilnością, trwałością a osiągami. Ogumienie to, dzięki przystosowaniu do jazdy na niskim ciśnieniu, doskonale spisuje się na trudnych, sypkich podłożach.

Michelin XMLJazda pojazdem ciężarowym w terenie wymaga nie tylko dużych umiejętności od kierowcy ale również odpowiedniego przygotowania samochodu. Dotyczy  to w głównej mierze ogumienia, które nie tylko musi utrzymać olbrzymi ciężar pojazdu i ładunku ale dodatkowo umożliwić przeniesienie dużego momentu silnika na sypkim podłożu. Te wszystkie czynniki powodują, że częściej niż w przypadku innych opon przeznaczonych do jazdy terenowej trzeba uwzględnić takie czynniki jak rodzaj terenu, prędkość maksymalną, nośność oraz wytrzymałość. Aby sprostać tym wymaganiom firma Michelin stworzyła specjalną gamę opon XML przeznaczoną do terenowych samochodów ciężarowych.
Gama XML przeznaczona jest do ciężkich pojazdów 4x4 , 6x6 (a nawet 8X8, 10X10 w zastosowaniach wojskowych) takich jak pojazdy wojskowe, wozy straży pożarnej, pogotowie energetyczne, itd., które poruszają się po sypkiej nawierzchni różnego rodzaju. Produkt ten charakteryzuje się przede wszystkim optymalną kombinacją w dziedzinie ładowności, prędkości przemieszczania i wymiarów.
Dzięki zaawansowanym technologiom w gamie XML udało się zminimalizować ugniatanie podłoża, co skutkuje łatwiejszemu przezwyciężaniu oporów podczas poruszania się samochodu. Dodatkowo aby sprostać wymaganiom motoryki pojazdu na różnych nawierzchniach, w każdych warunkach pogodowych, zastosowano oryginalną rzeźbę bieżnika (blok wchodzący/wychodzący), która nie tylko gwarantuje doskonałą przyczepność ale również zapewnia skuteczne samooczyszczenie. 

Źródło: Michelin
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj