Continental rewelacyjny na mokrej nawierzchni

Wyniki testów prasy motoryzacyjnej i organizacji TÜV dowiodły, że opony Continental znakomicie zachowują się na mokrej nawierzchni.

ContiPremiumContact 2W pracach rozwojowych nad nowymi wersjami opon do samochodów osobowych i dostawczych specjaliści z koncernu Continental koncentrują szczególną uwagę na ich właściwościach związanych z bezpieczeństwem. Najważniejszą z nich jest skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Po podsumowaniu wyników blisko 100 testów opon przeprowadzonych w latach 2006 - 2007 przez dziennikarzy uznanych, europejskich czasopism motoryzacyjnych, sumaryczna ocena najlepszych typów letnich i zimowych opon Continental potwierdziła ich znakomite właściwości hamowania na mokrej drodze. Niemieckie opony znacznie przewyższały pod tym względem ogumienie innych uznanych producentów.
„Wyniki dziennikarskich testów świadczą o wysokim poziomie jakości opon Continental i naszym autentycznym zaangażowaniu w poprawę bezpieczeństwa na drogach," mówi Ralf Hoffmann, Brand Manager z Działu Opon Osobowych. Pod koniec 2007 roku koncern Continental przystąpił do Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizacja stawia sobie za cel zmniejszenie o połowę liczby wypadków drogowych w Europie do roku 2010.
Próby hamowania przeprowadzone przez TÜV Süd Automotive (raport nr 76225118) kolejny raz potwierdziły rewelacyjną skuteczność hamowania letnich opon ContiPremiumContact 2. Niezależna firma badawcza poddała testom opony Continental obok najlepszych wyrobów sześciu firm konkurencyjnych w klasie rozmiarów 205/55 R 16 H. Specjaliści z organizacji TÜV dokonali pomiarów drogi hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Pomiary porównawcze wykonano przy prędkości około 50 km/godz. na mokrym i 62 km/godz. na suchym asfalcie. Samochód wyposażony w ogumienie ContiPremiumContact 2 uzyskał najlepsze wyniki hamowania na suchym i mokrym asfalcie. Skuteczność hamowania opon Continental była o 5.3% lepsza na suchej i o około 7% na mokrej nawierzchni.
Do przeprowadzenia testów TÜV Süd Automotive samochodu Golf V 2.0 TDI z aktywnym układem ABS. Jazdy próbne były monitorowane poprzez GPS, a za 100% przyjęto wynik opony referencyjnej.

Continental z planowaną na rok 2008 sprzedażą o wartości ponad 26,4 miliardów euro jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Continental jest także kompetentnym partnerem w dziedzinie powiązanej komunikacji samochodowej. Korporacja zatrudnia obecnie około 150.000 pracowników w prawie 200 lokalizacjach w 36 państwach.
Dział opon koncernu Continental jest oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy UEFA EURO 2008TM, które odbędą się w Austrii i Szwajcarii w czerwcu 2008 r.

Źródło: Continental
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj