Kampania proekologiczna Make Cars Green

"Make Cars Green” to nazwa nowej ogólnoświatowej kampanii proekologicznej prowadzonej przez Bridgestone Corporation we współpracy z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA).

Porozumienie z FIA ma pomóc w promocji ekologicznych postaw wśród kierowców na skalę globalną. Do kampanii przyłączyły się Automobilkluby z całego świata.
Bridgestone od wielu lat podejmuje inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Celem „Make Cars Green” jest ograniczenie emisji spalin poprzez promocję oszczędnej jazdy i proekologicznych zachowań wśród użytkowników pojazdów na całym świecie. Kampania komunikuje "10 punktów proekologicznego podróżowania”. Szczegóły programu zostaną ogłoszone w czerwcu 2008.
Ochrona środowiska jest jednym z kluczowych tematów we współczesnym świecie. Bridgestone nieustająco zwiększa swoje zaangażowanie i wysiłki na rzecz ochrony środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń. Współpraca z FIA jest doskonałą okazją dla wzmocnienia globalnego zasięgu ekologicznych inicjatyw Bridgestone.

10 punktów proekologicznego podróżowania:
1. Kupuj produkty ekologiczne
2. Dokładnie zaplanuj każdą podróż
3. Sprawdzaj ciśnienie w oponach
4. Ograniczaj bagaż i unikaj bagażników dachowych
5. Nie rozgrzewaj silnika przed wyruszeniem w podróż
6. Używaj klimatyzacji tylko, gdy jest to konieczne
7. Przyspieszaj łagodnie i utrzymuj stałą prędkość
8. Hamuj silnikiem
9. Rzadko korzystaj z biegu jałowego
10. Ograniczaj emisję CO2

eco_logo Więcej informacji na temat inicjatyw ekologicznych Bridgestone można znaleźć w http://www.bridgestone.co.jp/english/eco/

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj