Aktualności, promocje...

Nowa opona dla ciągników o wysokiej wydajności

Continental wprowadził na rynek swoją największą jak dotąd oponę do ciągników rolniczych – VF TractorMaster w rozmiarze VF900/60 R42. Przy średnicy 2 147 milimetrów opona jest większa od standardowej ramy drzwi i waży 450 kilogramów, a jej indeks nośności wynosi 189 (10 300 kg). Opona Continental VF TractorMaster

Continental opracował ten rozmiar opony tak, aby mogła przenosić ciężar maszyn rolniczych o mocach przekraczających 300 koni mechanicznych.

Większe, szybsze, cięższe: nowy rozmiar opon odpowiada trendom w branży.
Rosnące koszty i presja na transport coraz większych ładunków w krótszym czasie oznaczają, że wzrasta także zapotrzebowanie na wydajne maszyny rolnicze.

Ten rozwój wymaga najwyższych osiągów nie tylko od samych maszyn, ale także od ich opon. Dlatego opracowujemy i testujemy nasze opony rolnicze w ścisłym porozumieniu z klientami – mówi Benjamin Hübner, Product Line Manager for Agricultural Tires w Continental.

U podstaw trendu zmierzającego w kierunku coraz większych maszyn leży podstawowy cel, jakim jest jeszcze bardziej wydajna i ekonomiczna praca. Dlatego w 2022 roku Continental wprowadził na rynek pięć nowych rozmiarów opon VF TractorMaster (650/60 R34; 650/65 R42; 710/75 R42; 650/65 R34; 710/60 R34).

Odpowiednie na pola i drogi.
Dzięki technologii VF, opona może być napędzana z obciążeniem większym o nawet 40% przy takim samym ciśnieniu powietrza jak opona standardowa lub z 40% mniejszym ciśnieniem w oponie przy takim samym obciążeniu. Ponadto, opony z technologią VF są bardziej paliwooszczędne niż tradycyjne ogumienie do ciągników.

Opona VF TractorMaster łączy w sobie wydajność i ochronę gleby. Technologia VF umożliwia płynne przejście z pola na drogę, bez konieczności regulacji ciśnienia w oponach. Jednocześnie, wpływ ciężkich maszyn na glebę jest zminimalizowany dzięki szerszej powierzchni bieżnika podczas pracy w polu – wyjaśnia Hübner.

Continental dąży do ciągłego rozwoju swojej działalności w zakresie opon rolniczych w ramach strategii Vision 2030. Rozszerzenie portfolio i reorganizacja obszaru biznesowego działu opon rolniczych, kierowanego przez Ivonne Bierwirth, podkreślają wzrostową strategię firmy.

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych