Aktualności, promocje...

Pierwsze opony Michelin do autobusów elektrycznych

Michelin wprowadza na rynek nową gamę opon Michelin X Incity EV Z do autobusów elektrycznych. Jest to pierwszy model w ofercie marki o takim przeznaczeniu.

Pierwsze opony Michelin  do autobusów elektrycznych

Pomimo konstrukcji dostosowanej do wymogów transportu elektrycznego, Michelin X Incity EV Z oferuje możliwość montażu w tradycyjnych autobusach miejskich i podmiejskich, zapewniając znakomite osiągi również w pojazdach z silnikami spalinowymi.

Po europejskich drogach porusza się obecnie około 5 tys. autobusów elektrycznych, a według szacunków w ciągu najbliższych pięciu lat liczba ta ma wzrosnąć dziesięciokrotnie.

Opona Michelin X Incity EV Z dzięki większej nośności, która sięga 8 ton [1], może być z powodzeniem stosowana w autobusach elektrycznych, które z uwagi na wyższą wagę akumulatorów są cięższe od pojazdów spalinowych.

Dla większego bezpieczeństwa nową oponę wyposażono w mocniejsze boki bardziej odporne na uszkodzenia o krawężniki. Na barkach opony znajduje się wskaźnik zużycia bieżnika, który ułatwia określenie momentu obrotu na obręczy.

Samoregenerująca się rzeźba bieżnika, możliwa dzięki technologii Michelin Regenion, zapewnia przyczepność wzdłużną i poprzeczną nowej Michelin X Incity EV Z przez cały okres użytkowania. Oponę można pogłębiać i bieżnikować, a oznaczenie 3PMFS jest gwarancją jej wysokiej przyczepności na zaśnieżonych drogach.

Swoje wysokie osiągi Michelin X Incity EV Z zawdzięcza połączeniu pięciu innowacyjnych, opatentowanych technologii.

Za sprawą większej o 10% trwałości [2], niższego o 13% oporu toczenia [3], a także wyższej nośności nowa opona Michelin może obniżać koszty działalności operatorów flotowych.

Opona będzie dostępna w standardowym rozmiarze 275/70 R 22.5 152/149J, co ułatwi zarządzanie flotami pojazdów i ich obsługę.

[1] Porównanie indeksu nośności opon Michelin XR INCITY EV Z 275/70 R 22.5 (152/149J) i Michelin X INCITY XZU (148/145J). Do 8 ton dzięki nośności większej o 15% zgodnie z zaleceniami ETRTO dotyczącymi opon w użytkowaniu miejskim (indeks nośności 152 w układzie pojedynczym = 7100 kg + 15% = 8165 kg na przedniej osi).

[2] Wewnętrzny pomiar przebiegu (2020). Zysk przebiegu dzięki technologii Forcion w porównaniu z przebiegiem Michelin X INCITY XZU 275/70 R 22.5.

[3] Wewnętrzne pomiary oporu toczenia opony Michelin X INCITY EV Z 275/70 R 22.5, klasa C, w porównaniu z Michelin X INCITY XZU 275/70 R 22.5, klasa D (+13%) oraz Michelin X INCITY HLZ 275/70 R 22.5, klasa D (+5%).

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych