Aktualności, promocje...

Nowa opona rolnicza Kleber Topker IF

Nowa gama Kleber Topker IF została zaprojektowana do wszechstronnego użytku w maszynach rolniczych o mocy powyżej 200 KM. Opony zapewniają optymalny stosunek jakości do ceny, jednocześnie oferując wszystkie zalety karkasu stworzonego w standardzie IF (Improved Flexion). Gama rolnicza Kleber Topker IF na rok 2021 obejmuje pięć rozmiarów na przednią oś oraz sześć rozmiarów na tył.

Nowa opona rolnicza Kleber Topker IF  na traktorze

W porównaniu do zwykłego ogumienia nowe opony Kleber dzięki karkasowi w standardzie IF oferują o 20 proc. wyższą nośność przy tym samym ciśnieniu lub taką samą nośność przy ciśnieniu niższym o 20 proc. Oznacza to, że rolnicy mogą wykorzystywać maszyny z większą masą i cięższymi narzędziami, a także używać na polu sprzętu, który dzięki pracy przy niższych ciśnieniach będzie wywierać mniejszy nacisk na podłoże. W efekcie przełoży się to na mniejsze ugniatanie gleby, poprawę plonów oraz wyższą produktywność.

Przykładowo, przewożąc obciążenie 10 000 kg na tylną oś, Kleber Topker IF umożliwia rolnikom pracę przy ciśnieniu o 0,2 bara niższym niż standardowy Kleber Topker (w wersji bez konstrukcji IF). Alternatywnie przy ciśnieniu 1 bar Kleber Topker IF może przenosić dodatkowe 765 kg ładunku, co daje wzrost o 18 proc. i umożliwia przenoszenie cięższych narzędzi bez negatywnego wpływu na zagęszczenie gleby.

Dodatkowo opony Kleber Topker IF zapewniają lepsze panowanie nad pojazdem i wyższy poziom komfortu pracy kierowcy. Niższe ciśnienie pozwala bowiem zwiększyć przyczepność nawet o 15 proc. w porównaniu ze standardową oponą. Standard IF (Improved Flexion) oznacza lepsze uginanie się opony przeznaczonej na koło ciągnika rolniczego, w której karkas jest bardziej odporny niż w standardowej oponie rolniczej.

Nowa opona rolnicza Kleber Topker IF

Bieżnik opony Kleber Topker IF zapewnia najbardziej optymalną powierzchnię kontaktu z podłożem. Odstępy między żebrami zapewniają maksymalną przyczepność w każdych warunkach, zaś żebra zachodzą na siebie w środkowej części bieżnika, aby zachować komfort kierowcy i zmniejszyć wibracje przenoszone na maszynę podczas jazdy po drodze. Dodatkowo konstrukcja bieżnika między żebrami z tradycyjnym wzorem w kształcie rombu Kleber zapewnia bardzo dobre właściwości samooczyszczania i pozwala utrzymać przyczepność w trudnych warunkach terenowych.

Opony z gamy Kleber Topker IF będą dostępne w następujących rozmiarach:

  • przód - IF 600/65 R28; IF 600/70 R28; IF 600/70 R30; IF 650/65 R34; IF 650/60 R34
  • tył - IF 650/85 R38; IF 800/70 R38; IF 650/75 R38; IF 710/70 R38; IF 710/70 R42; IF 710/75 R42

Kleber opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych