Aktualności, promocje...

Włoski kwartet kierowców poprowadzi Hankook FFF Racing Team podczas 24-godzinnego wyścigu

W grupie siła - pod tym mottem współpracują ze sobą Hankook i zespół wyścigowy FFF, a ich celem jest wywalczenie zwycięstwa w 49 edycji 24-godzinnego wyścigu ADAC TOTAL na torze Nürburgring. Pierwsza sesja testów planowana jest na 20 marca, ale już ogłoszono czwórkę kierowców.

Włoski kwartet kierowców poprowadzi Hankook FFF Racing Team podczas 24-godzinnego wyścigu

Składa się ona wyłącznie z kierowców włoskiej stajni Lamborghini, którzy wyruszą na podbój Nürburgring wyposażeni w najwyższej jakości opony Ventus Race Hankooka. Wizualnym przedstawieniem nowego partnerstwa będzie połączenie na Lamborghini Huracán GT3 EVO elementów graficznych i kolorystyki zarówno Hankooka, jak i FFF Racing Team.

24-godzinny wyścig ADAC TOTAL na torze Nürburgring jest jednym z najbardziej wymagających, klasycznych wyścigów długodystansowych na świecie. Połączenie Nordschleife i toru Grand Prix o długości 25,37 km oraz nieprzewidywalna pogoda w regionie Eifel stanowią ogromne wyzwanie zarówno dla człowieka, jak i dla maszyny. Z tą świadomością Hankook FFF Racing Team stanie do walki z najlepszymi kierowcami podczas 24-godzinnego maratonu wyścigowego, a wcześniej będzie ścigać się w Nürburgring Endurance Series poprzedzających wielkie wydarzenie.

W Lamborghini Huracán GT3 EVO zasiądą Andrea Caldarelli i Marco Mapelli – dwaj kierowcy, którzy zdobyli tytuły dla Kierowcy i Zespołu (Driver and Team) w Blancpain GT Series oraz wygrali konkurencję Blancpain GT Endurance jadąc tym samym samochodem. Trzecim kierowcą Hankook FFF Racing Team jest Mirko Bortolotti, który dwukrotnie zasmakował sukcesu w kokpicie Lamborghini Huracán GT3 EVO w klasie GTD podczas 24 Hours of Daytona i stanął na najwyższym stopniu podium w tej samej kategorii na 12 Hours of Sebring. Włoski kwartet dopełnia młody kierowca Giacomo Altoè, którego do tej pory największym sukcesem było ogólne zwycięstwo w International GT Open.

Songyang Fu, dyrektor zespołu Hankook FFF Racing Team, powiedział: „Cieszę się z możliwości zaprezentowania tak silnego zespołu kierowców. Cała czwórka już ma na swoim koncie znaczące sukcesy i wygrała dla nas wiele mistrzostw. Wyścig ADAC TOTAL 24h na Nürburgring jest zawsze, każdego roku, wielkim wyzwaniem dla wszystkich zaangażowanych w konkurencję, jednak dzięki wysokiej jakości oponom wyścigowym firmy Hankook nasze Lamborghini Huracán GT3 EVO i znakomitemu zespołowi kierowców jesteśmy przygotowani do stawienia czoła wyzwaniu. Aby wizualnie podkreślić to nowe partnerstwo, w obrandowaniu naszego pojazdu połączyliśmy kolory i wzornictwo Hankook z tradycyjnymi elementami graficznymi Lamborghini”.

Z kolei Manfred Sandbichler, dyrektor Hankook Motorsport w Europie, powiedział: „Ten wspaniały kwartet kierowców sprawia, że Hankook FFF Racing Team ma duże szanse wygrania 49 edycji wyścigu ADAC TOTAL 24h. Każdy z czterech włoskich kierowców jest klasą samą w sobie, gdy chodzi o wyścigi GT i już może poszczycić się licznymi sukcesami za kierownicą Lamborghini Huracán GT3 EVO. Wyścigi poprzedzające 24-godzinny klasyk w paśmie górskim Eifel posłużą dopracowaniu współpracy pomiędzy całym zespołem. Doskonałe partnerstwo firmy Hankook oraz FFF Racing Team odzwierciedlone zostało w nowym malowaniu samochodu, łączącym kolory i elementy graficzne zarówno Hankook, jak i Lamborghini”.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych