Aktualności, promocje...

Nowa technologia produkcji opon

Bridgestone, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności, ARLANXEO, wiodący na świecie producent kauczuku syntetycznego oraz Solvay, jedna z czołowych firm naukowych i światowy lider w produkcji krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica - HDS), ogłosiły wprowadzenie TECHSYN, nowej technologii w produkcji opon. Dzięki TECHSYN, opony zyskują większą wydajność i są bardziej przyjazne dla środowiska.

Nowa technologia produkcji opon

Nowa era zrównoważonej mobilności
TECHSYN to połączenie kauczuku syntetycznego z krzemionką, które współdziałając na poziomie molekularnym, zapewniają doskonałe osiągi bez żadnych kompromisów.

Materiały wchodzące w skład TECHSYN zostały opracowane równolegle przez trzy firmy w celu stworzenia platformy technologicznej rozwoju opon. Nowa technologia wydłuża żywotność opon nawet do 30% oraz zmniejsza opór toczenia nawet o 6% w porównaniu z innymi oponami letnimi Bridgestone EMIA (Bridgestone w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce), bez pogorszenia innych parametrów, co przekłada się na rzadszą wymianę opon i mniejsze zużycie surowców w perspektywie długoterminowej.

Kierując się celem Bridgestone, ukierunkowanym na zrównoważony rozwój - wprowadzenie technologii TECHSYN, stworzonej z myślą o ochronie środowiska, stanowi znaczący przełom w tej dziedzinie.

Połączona wiedza trzech liderów branży
TECHSYN, jest wynikiem partnerstwa pomiędzy liderami branży Bridgestone, ARLANXEO i Solvay. Przekształcenie TECHSYN z koncepcji w rzeczywistość w ciągu zaledwie 24 miesięcy, było możliwe dzięki wyjątkowej współpracy i zrozumieniu pomiędzy tymi trzema firmami, a także dzięki dogłębnej wiedzy na temat mechanizmów molekularnych.

Wysoka odporność na zużycie w TECHSYN może zostać przekształcona w większą przyczepność na mokrej nawierzchni. Ta wszechstronność nowej technologii jest możliwa dzięki unikalnym rozwiązaniom Solvay w produkcji krzemionki, doświadczeniu ARLANXEO w opracowywaniu nowych polimerów oraz innowacyjnej technologii mieszanek gumowych Bridgestone.

TECHSYN został zaprojektowany tak, aby zapewnić korzyści dla różnych kategorii opon i pojazdów, a dzięki wyjątkowej możliwości dostosowywania się, jaką oferuje, może być stosowany w połączeniu z innymi wiodącymi technologiami opon Bridgestone. W połączeniu z technologią ENLITEN firmy Bridgestone, możliwe jest obniżenie wagi opony przy jednoczesnym zachowaniu jej osiągów.

Laurent Dartoux, President & CEO, Bridgestone EMIA skomentował: "W Bridgestone wierzymy, że przełomowe innowacje i przyszłość mobilności w transporcie nie mogą być osiągnięte bez współpracy. Partnerstwo, w którym TECHSYN ma swoje korzenie, stało się jednym z najbardziej wyjątkowych, w jakie kiedykolwiek byliśmy zaangażowani. Jako światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań i zrównoważonej mobilności, idziemy naprzód, stawiając innowacje i zrównoważony rozwój u podstaw wszystkiego, co robimy w Bridgestone. Dzięki opracowywaniu ekologicznych rozwiązań, takich jak TECHSYN, czynimy ogromne postępy w realizacji tych ambicji."

CEO ARLANXEO, Donald Chen, powiedział: „Łącząc umiejętności i kreatywność trzech światowych firm, udało nam się opracować przełomową technologię, która oferuje nowe sposoby rozwiązywania problemów charakterystycznych dla branży oponiarskiej. TECHSYN redukuje zużycie paliwa przy zachowaniu odpowiednich osiągów opony. W rezultacie technologia TECHSYN przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. Technologia ta wnosi zatem znaczący wkład w poprawę aspektów środowiskowych, co stanowi sedno wspólnej wizji zrównoważonych rozwiązań produktowych trzech firm, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia."

Dr Ilham Kadri, CEO firmy Solvay, dodał: "TECHSYN pokazuje, co można osiągnąć, gdy kluczowi uczestnicy łańcucha wartości połączą siły. Aby chronić naszą jedyną planetę, musimy współpracować i współtworzyć rozwiązania, które pozwolą nam zaprojektować czystrzą mobilność jutra. Jestem dumny ze wszystkich zespołów, które przyczyniły się do realizacji tego projektu, a w szczególności z szybkości, z jaką wprowadziły tę innowację w życie."

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych