Aktualności, promocje...

Nowa opona zimowa Hankook w trasie po Niemczech

Trasa długości 20000 km przez Niemcy w pełni elektrycznym samochodem - spośród wielu dobrze znanych firm z branży motoryzacyjnej, Hankook udziela pomocy „ID.3 Germany Tour” wyposażając pojazdy kampanii Volkswagena w swoje nowe opony zimowe Winter i*cept evo 3. Dzisiaj w Oberstdorfie, jednej z najlepszych niemieckich lokalizacji sportów zimowych, wystrzelono sygnał startowy oznaczający rozpoczęcie 65-dniowej maratońskiej trasy, której finał będzie miał miejsce w Sylt, najbardziej wysuniętej na północ wyspy kraju.

Nowa opona zimowa Hankook w trasie po Niemczech

Hankook, producent opon klasy premium, wspiera „ID.3 Germany Tour” swoimi nowymi oponami zimowymi UHP (Ultra High Performance) Winter i*cept evo 3, zamontowanymi w rozmiarze 215/55 R18 99V XL na pojazdach tej kampanii. Ambitnym celem projektu jest przetestowanie krajowej sieci stacji szybkiego ładowania. W programie bierze udział ponad sześciuset dealerów marki VW i stacji ładowania. Kierowcą tej wyjątkowej, maratońskiej podróży przez Niemcy jest Rainer Zietlow z agencji CHALLENGE4, który ma duże doświadczenia w długich trasach i ustanowił światowe rekordy na wszystkich kontynentach. Jako drugi kierowca towarzyszy mu Dominic Brüner. Wycieczka obejmuje wizyty w europejskiej siedzibie firmy Hankook w Neu-Isenburgu koło Frankfurtu nad Menem oraz w europejskim centrum badawczo-rozwojowym firmy w Hanowerze.

„Nasza nowa opona zimowa Winter i*cept evo 3 ma szansę udowodnić swoje wyjątkowe właściwości podczas maratonu z VW ID.3 w różnych krajobrazach Niemiec, na początku sezonu zimowego. Jako wieloletni dostawca oryginalnego wyposażenia dla marki Volkswagen na całym świecie cieszymy się, że możemy mieć swój udział w tym ambitnym projekcie wraz z innymi dużymi firmami motoryzacyjnymi”- skomentował Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe.

Nowy zimowy model Winter i*cept evo 3 do samochodów osobowych i Winter i*cept evo 3 X dla SUV-ów to kontynuacje ich udanego poprzednika Winter i*cept evo 2, który był również w oryginalnym wyposażeniu wielu modeli premium u europejskich producentów samochodów. Nowa seria opon Winter i*cept, obecnie w trzeciej wersji, jest już dostępna na rynku w dziewięćdziesięciu pięciu wymiarach i po raz pierwszy w ofercie opon zimowych Hankook UHP, ma kierunkową konstrukcję bieżnika. Wiodący w Europie magazyn motoryzacyjny Auto Bild poddał ten bieżnik niezależnym, zakrojonym na szeroką skalę testom wydajności i przyznał Winter i*cept evo 3 najwyższą ocenę „Exemplary” (wyjątkowa).

Trasa prowadząca przez każdy zakątek Niemiec, którą CHALLENGE4 prowadzi w ramach „ID.3 Germany Tour”, została zaplanowana przez Instytut Logistyki i Transportu (ITL) Politechniki w Dortmundzie. Początek ma miejsce 28 września o godzinie 14.00 w najbardziej wysuniętym na południe hotelu w Niemczech, a kończy na najbardziej wysuniętym na północ parkingu w Niemczech, na zachód od List na wyspie Sylt. Oprócz przystanków w Neu-Isenburgu i Hanowerze zespół CHALLENGE4 zatrzyma się również na akcję charytatywną SOS Kinderdorf w Bernburgu, by przyłączyć się do zbiórki pieniędzy na projekt mieszkaniowy, Maraton można śledzić na żywo na stronie www.id3-deutschlandtour.com . Studenci uniwersytetu medialnego (HdM) ze Stuttgartu będą codziennie dostarczać teksty, zdjęcia i filmy z podróży.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych