Aktualności, promocje...

Dwie nowe opony letnie BFGoodrich

Na rynek wchodzą nowe opony letnie marki BFGoodrich do samochodów osobowych oraz SUV. BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV to modele w atrakcyjnej cenie, które zapewniają pewność prowadzenia i reakcji oraz dynamiczną jazdę. W tym roku opony będą dostępne w 120 rozmiarach od 14” do 19”, zaś w latach kolejnych ich oferta będzie rozbudowywana.

Opony BFGoodrich Advantage

Modele BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV w odświeżonej ofercie opon letnich amerykańskiej marki o 150-letniej historii zostały stworzone z myślą o właścicielach samochodów typu sedan, hatchback i SUV. Przystępna cena w połączeniu z osiągami tych opon oraz aż 120 różnych rozmiarów pozwoli znaleźć każdemu kierowcy model odpowiadający jego potrzebom.

Nowe opony łączą wysoką przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni z pewnością prowadzenia, większym panowaniem nad pojazdem, niskim oporem toczenia oraz prawdziwym komfortem jazdy. W porównaniu do modeli poprzedniej generacji charakteryzują się lepszymi osiągami dzięki udoskonaleniu rzeźby bieżnika oraz konstrukcji samozamykających się lameli, które minimalizują ruchy klocków bieżnika. Innowacje te skracają drogę hamowania, w szczególności na mokrych drogach:

BFGoodrich Advantage – droga hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach krótsza odpowiednio o 2,4 m oraz i 1,5 m [1].

BFGoodrich Advantage SUV – droga hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach krótsza odpowiednio o 2,9 m i 1,1 m [2].

Wyniki te zaowocowały przyznaniem nowym oponom BFGoodrich najwyższej w Europie klasy A w obszarze przyczepności na mokrej nawierzchni [3]. Jednocześnie zwiększona sztywność bieżnika, którą zapewniają samozamykające się lamele, przełożyła się na zmniejszenie oporów toczenia, a tym samym mniejsze zużycie paliwa.

Opony BFGoodrich Advantage są dostępne w 99 rozmiarach, natomiast BFGoodrich Advantage SUV w 23 rozmiarach, które w 2021 r. uzupełni kolejnych 20 rozmiarów. Kierowcy mogą wybierać w modelach od 14” do 19”.

[1] Na podstawie uśrednionych wyników wewnętrznych testów hamowania przeprowadzonych przez Grupę Michelin w lipcu 2019 r. na torze testowym w Ladoux. Opony w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowane na samochodzie VW Golf 7 w porównaniu z oponami poprzedniej generacji (BFG g-Grip). Hamowanie z ABS na mokrej nawierzchni od 80 do 20 km/h. Hamowanie z ABS na suchej nawierzchni od 100 do 0 km/h.

[2] Na podstawie uśrednionych wyników wewnętrznych testów hamowania przeprowadzonych przez Grupę Michelin w lipcu 2019 r. na torze testowym w Ladoux. Opony w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowane na samochodzie VW Golf 7 w porównaniu z oponami poprzedniej generacji (BFG g-Grip).

[3] Dla opon w rozmiarach 16” i większych.

BFGoodrich opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych