Aktualności, promocje...

BMW wraca do ścigania i wybiera opony Dunlopa

BMW potwierdziło, że wystąpi w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM EWC z najnowszym modelem motocykla S1000 RR, wyposażonym w opony Dunlop. W przeszłości producent motocykli wspierał prywatne zespoły, teraz wykonuje krok naprzód i będzie w pełni uczestniczyć w programie. Ekipa zdecydowała się na współpracę z brytyjską marką oponiarską po gruntownej analizie różnych możliwości w formule swobodnego wyboru ogumienia.

BMW wraca do ścigania i wybiera opony Dunlopa

„Od dawna uczestniczymy w EWC w ramach programu wyścigów dla klientów. Obecnie przygotowujemy się do kolejnego ważnego kroku z nowym BMW S1000 RR. Cieszymy się, że Dunlop jest z nami i uczestniczy w projekcie, jako partner w dziedzinie opon. Fachowa wiedza producenta będzie dla nas dodatkowym wsparciem. Cel jest jasny: pierwszy sezon tych mistrzostw świata będzie dla nas rokiem nauki, w którym chcemy stać się bardziej konkurencyjni. W dłuższej perspektywie będziemy dążyć do znalezienia się w gronie najlepszych i walczyć o tytuł” – powiedział Marc Bongers, dyrektor BMW Motorrad Motorsport.

Dunlop jest najbardziej utytułowanym producentem opon w historii Mistrzostw Świata FIM Endurance World Championship, wspierającym w zdobywaniu mistrzostw takie zespoły jak Suzuki Endurance Racing Team i GMT94 Yamaha. W sezonie 2018/19 z ogumienia brytyjskiej marki korzystał również zwycięzca długodystansowego Pucharu Świata w klasie Superstock zespół Moto AIN.

Dunlop ma duże doświadczenie w wygrywaniu wspólnie z BMW. W ubiegłym roku Peter Hickman wybrał Dunlopa na swój rekordowy sezon wyścigów szosowych, w którym zwyciężył w Grand Prix Macau i zmaganiach seniorów Isle of Man TT. W tym ostatnim wyścigu ustanowił średnią prędkość okrążenia wynoszącą 218 km/h. To rekord, który nadal pozostaje niepokonany. Co ciekawe, został ustanowiony na podobnym BMW S1000 RR do używanego w EWC.

Wim Van Achter, Dunlop Europe Motorsport Manager dodał: „Dunlop korzysta z przepisów dotyczących swobodnego wyboru opon w EWC i wyścigach drogowych, aby rozwijać i testować technologie dla najnowszej generacji motocykli hypersportowych. W ciągu ostatnich dwóch lat wprowadziliśmy na rynek gamę nowych produktów sportowych, w tym Dunlop D212 GP Racer na tor, SportSmart TT na drogę i tor oraz najnowszą SportSmart Mk3 dla tych, którzy jeżdżą supersportowymi maszynami po drogach. Wszystkie te dopuszczone do ruchu drogowego opony wykorzystują technologie pochodzące bezpośrednio z ogumienia, które zwyciężało w otwartych wyścigach.”

Dunlop motocyklowe opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych