Aktualności, promocje...

Dla kogo opony Ultra High Performance

Branża motoryzacyjna nabiera tempa. Samochody są coraz szybsze, wydajniejsze i mogą dostarczyć niezapomnianych emocji z jazdy. Tym samym wymagają stosowania opon o wyjątkowych właściwościach i parametrach. Pozwalających w pełni wykorzystać potencjał pojazdu i jednocześnie zapewniających krótką drogę hamowania, maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podczas codziennej jazdy. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większą popularnością cieszą się opony typu Ultra High Performance (UHP) – przeznaczone do samochodów o wysokich osiągach.

Dla kogo opony Ultra High Performance

Z roku na rok rośnie sprzedaż opon typu Ultra High Performance. W Polsce w 2018 roku udział opon UHP w rynku przekroczył 21%. Jest to m.in. efektem tego, że na naszych drogach sukcesywnie przybywa aut z segmentu premium oraz samochodów sportowych – w ubiegłym roku odnotowano wzrost ich sprzedaży o 14,1% w porównaniu do 2017 roku. Co więcej, także nowe samochody ze średniej półki cenowej mają pod maską dużą moc, oferują wysokie osiągi i już fabrycznie są wyposażone w opony typu UHP. Coraz większa grupa kierowców ma także świadomość tego, jak istotne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze mają technologie wykorzystywane w produkcji ogumienia. Już nie tylko cena, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości decydują o wyborze opon.

Samochody o wysokich osiągach wymagają opon z najwyższej półki
Właściciele szybkich i mocnych samochodów oraz kierowcy preferujący dynamiczny, sportowy styl jazdy powinni pamiętać o przeciążeniach, jakie będą oddziaływać na ogumienie. Dlatego przy zakupie opon do aut o wysokich osiągach warto zwrócić uwagę na poziom przyczepności, precyzję prowadzenia podczas gwałtownych manewrów, krótką drogę hamowania na każdej nawierzchni i wysoki indeks prędkości. Continental, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, stworzył opony typu UHP, które pozwalają uzyskiwać najlepsze osiągi nawet w wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Ich siła tkwi w specyficznej budowie bieżnika, specjalnej konstrukcji oraz zastosowanej mieszance gumowej.

Opona Continental SportContact 6 – prędkość i bezpieczeństwo

SportContact 6 – prędkość i bezpieczeństwo
Przy produkcji SportContact™ 6 Continental wykorzystał mieszankę Black Chili z cechą Micro Flexibility, która została opracowana specjalnie w celu zapewnienia maksymalnej przyczepności we wszystkich kierunkach, niezależnie od warunków atmosferycznych. Cechą charakterystyczną SportContact™ 6 jest wzór bieżnika opracowany w technologii Force Vectoring. W tym modelu bieżnik został podzielony na trzy odrębne strefy: zewnętrzną, wewnętrzną i środkową. W zależności od rozmiaru opony, dwa lub trzy środkowe żebra wraz z zewnętrznymi barkami opony, zapewniają poprzeczny transfer sił, dzięki czemu SportContact™ 6 gwarantuje precyzyjne prowadzenie i natychmiastową reakcję nawet przy niewielkich ruchach kierownicy. Ponadto, opona Continental wyróżnia się zastosowanymi w niej specjalnymi włóknami Aralon 350. To syntetyczny materiał, w którym dwie przędze wykonane z silnego aramidu zostały ciasno zaplecione za pomocą elastycznego nylonu. Ta innowacyjna konstrukcja pozwala zachować stabilny kształt bieżnika opony nawet przy prędkości 350 km/h.

Opona Continental PremiumContact 6 – sportowy charakter i komfort prowadzenia
Continental PremiumContact 6 jest przeznaczona do samochodów osobowych i SUV-ów. Podczas projektowania tego modelu inżynierowie Continental skoncentrowali się przede wszystkim na stworzeniu ogumienia, które zagwarantuje bezpieczeństwo bez kompromisów, pewność prowadzenia w całym cyklu życia opony oraz zapewni jakość jazdy zarezerwowaną do tej pory wyłącznie dla samochodów sportowych. Dzięki innowacyjnej mieszance o wysokiej zawartości siliki i rewolucyjnej rzeźbie bieżnika opona zapewnia lepsze prowadzenie, a także zmniejszoną emisję hałasu (redukcja o 1 dB). Efektem wykorzystania nowej mieszanki zawierającej różnej długości łańcuchy polimerów, które zapewniają lepszy kontakt ogumienia z nawierzchnią oraz wyższą trwałość bieżnika, jest wydłużenie przebiegu o ponad 15%. Co więcej, PremiumContact™ 6 zapewnia doskonały poziom bezpieczeństwa potwierdzony kategorią “A” w hamowaniu na mokrej nawierzchni – wysoka ocena znajduje się na etykietach aż 121 rozmiarów.

Niemiecka technologia doceniona przez ekspertów
Wyjątkowe właściwości i osiągi opon Ultra High Performance od Continental potwierdzają wyniki najnowszych testów ogumienia. W 2019 roku SportContact™ 6 zajęła pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez niemiecki magazyn Sport Auto i tym samym jako jedyna otrzymała najwyższą ocenę „wysoce zalecana”. Model został doceniony za zrównoważone, sportowe właściwości na mokrej i suchej nawierzchni. Opona PremiumContact™ 6 w 2019 roku została doceniona już przez trzy niemieckie magazyny motoryzacyjne. Model otrzymał najwyższą ocenę „wzorową” oraz tytuł „Eco-Champion” w corocznym teście ogumienia w dużym rozmiarze przeprowadzonym przez Auto Bild, pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez magazyn Auto Zeitung, a także ocenę „wzorową” w teście miesięcznika Auto Bild Allrad, poświęconego SUV-om i samochodom 4×4.

Opony Ultra High Performance są przeznaczone przede wszystkim do szybkich aut – ogumienie tego typu umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału drzemiącego pod maską, przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Powinni je wybierać także posiadacze samochodów z oponami UHP montowanymi fabrycznie oraz kierowcy, którzy lubią bardziej dynamiczną jazdę na trasie szybkiego ruchu czy autostradzie.

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych