Aktualności, promocje...

Opony Goodyear Truck Racing na wyścigach cieżarówek FIA

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2019 Goodyear potwierdza swoje długoterminowe zaangażowanie w wyścigi ciężarówek. Amerykański koncern rozszerza współpracę z Federation Internationale de l'Automobile (FIA) , na mocy której będzie wyłącznym partnerem Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych przez kolejne trzy lata, do 2021 roku.

Opony Goodyear Truck Racing na wyścigach cieżarówek FIA 1

Początek serii już w najbliższą niedzielę 26 maja we włoskim Misano. Emocji nie zabraknie, bo przeciwko sobie staną 5,5-tonowe ciężarówki o mocy 1500 koni mechanicznych, zdolne rozwijać prędkość do 160 km/h, z podobnym przyspieszeniem jak sportowe samochody o wysokich osiągach.

Wszyscy uczestnicy będą ścigać się wyłącznie na specjalnie opracowanych oponach Goodyear Truck Racing. Rozszerzone partnerstwo z FIA (Federation Internationale de l'Automobile) i Europejskim Stowarzyszeniem Wyścigów Samochodowych (ETRA) daje amerykańskiemu producentowi ogumienia możliwość zademonstrowania wiodącej pozycji technologicznej w dziedzinie opon ciężarowych oraz przetestowania nowych rozwiązań w trudnych i konkurencyjnych warunkach.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dalej kontynuować nasze zaangażowanie w wyścigi ciężarówek, które rozpoczęły się 15 lat temu. Specjalne opony, które produkujemy do tej serii, realizują dwa cele. Po pierwsze, pozwalają ciężarówkom osiągać wysokie prędkości w każdych warunkach, gwarantując emocjonujący wyścig. Po drugie, pokazują jakość naszych opon do samochodów ciężarowych, ponieważ wszystkie opony wyścigowe mają karkasy podobne do tych używanych na co dzień na drogach Europy" –mówi David Anckaert, wiceprezes działu opon użytkowych Goodyear w Europie.

Opony Goodyear Truck Racing na wyścigach cieżarówek FIA 2

Opony wyścigowe Goodyeara do samochodów ciężarowych
Ogumienie Goodyear Truck Racing produkowane jest w rozmiarze 315/70R22.5 z wykorzystaniem karkasu podobnej konstrukcji co standardowe opony do samochodów ciężarowych. Karkas został zmodyfikowany, a jego nowa specyfikacja przeciwdziała przegrzewaniu i zapewnia zwiększoną sztywność boczną, dzięki czemu opona sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach podczas wyścigu.

Goodyear Truck Racing wyróżnia się specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem, zapewniającym bardzo dobrą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. W połączeniu z charakterystyczną asymetryczną konstrukcją barku i obwodowymi rowkami, mieszanka bieżnika zapewnia wszechstronne osiągi w spójny sposób dla wszystkich kierowców i na wszystkich torach.

Kolejną cechą ogumienia Goodyear Truck Racing jest identyfikacja radiowa RFID (Radio Frequency Identity), która nadaje każdej oponie niepowtarzalną tożsamość. Pozwala ona FIA monitorować każdą oponę, aby zapewnić przestrzeganie przepisów dotyczących liczby i użytkowania opon wyścigowych przez wszystkie zespoły.

Program startów Mistrzostw Europy FIA 2019 w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych

Runda 1 Misano, Włochy 25 maja 26 maja

Runda 2 Hungaroring, Węgry 22-23 czerwca

Runda 3 Slovakia Ring, Słowacja 6-7 lipca

Runda 4 Nürburgring, Niemcy 20 - 21 lipca

Runda 5 Most, Republika Czeska 31 sierpnia – 1 września

Runda 6 Zolder, Belgia 14-15 września

Runda 7 Le Mans, Francja 28-29 września

Runda 8 Jarama, Hiszpania 5-6 października

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych