Aktualności, promocje...

Koncepcyjna opona Goodyear dla Citroen

Citroën 19_19 Concept to autonomiczny, wyposażony w kompleksowy system łączności pojazd elektryczny, stworzony z okazji stulecia marki. Zaprojektowany, by zapewnić ekskluzywność, komfort i prywatność. Jego dopełnienie stanowi opona Goodyear C100, która wyróżnia się bardzo dużymi wymiarami i estetyką dopasowaną do spektakularnego wzornictwa auta. Jej zadaniem jest zapewnienie komfortu i inteligentnego użytkowania, których ten pojazd wymaga.

Koncepcyjna opona Goodyear dla Citroen 1

„Koncepcyjna opona Goodyeara C100 została opracowana specjalnie dla pojazdu Citroën 19_19 Concept” – powiedział Mike Rytokoski, dyrektor marketingu ds. opon osobowych Goodyear w Europie. „Wyposażona jest w technologię zapewniającą maksymalny komfort i wydajność w zakresie mobilności elektrycznej oraz inteligentne rozwiązania niezbędne do obsługi pojazdu autonomicznego.”

Koncepcyjna opona C100 wyróżnia się szeregiem innowacyjnych właściwości:

  • „Wysoka i wąska” struktura:Średnica C100 wynosi prawie metr, w porównaniu do 60 cm w przypadku typowej opony. Większa średnica zapewnia wydajność, komfort i osiągi, począwszy od niższych oporów toczenia – w celu zwiększenia efektywności energetycznej i zasięgu pojazdu Citroën 19_19 Concept – po lepszą jazdę i zachowanie na mokrej nawierzchni.
  • Niestandardowa konstrukcja bieżnika:C100 została wyposażona w specjalny, inspirowany naturą wzór bieżnika, który zapewnia zarówno komfort, jak i właściwości jezdne. Ogumienie posiada niemal o 100 więcej bloków bieżnika niż przeciętna opona, dzięki czemu może zapewniać znacznie cichszą jazdę, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu w pojazdach elektrycznych. Ponadto mieszanka bieżnika C100 została zainspirowana właściwościami naturalnej gąbki. Dzięki możliwości usztywnienia na sucho lub zmiękczenia na mokrej nawierzchni, ten adaptowalny bieżnik poprawi prowadzenie, przyczepność i hamowanie w obu warunkach.
  • Inteligencja i łączność:Koncepcyjna opona C100 została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu zaawansowanej technologii czujników. Dzięki temu będzie w stanie wyczuwać nawierzchnię drogi i warunki pogodowe oraz komunikować się z autonomicznym systemem sterowania pojazdem Citroën 19_19 Concept w celu poprawy osiągów podczas jazdy. Auta byłoby również wyposażone w zaawansowaną technologię aktywnego zużycia, umożliwiającą ocenę stanu ogumienia i pozwalającą na jego aktywną konserwację.
Koncepcyjna opona Goodyear dla Citroen 2

Chociaż opona C100 jest projektem czysto koncepcyjnym, niektóre z jej charakterystycznych technologii, takie jak „wysoka i wąska” konstrukcja, są już dziś dostarczane przez Goodyear, podczas gdy inne, takie jak inteligentne możliwości opon, są opracowywane.

„Citroën jest pionierem w dziedzinie mobilności, który przez całą swoją historię rozwijał kultowe pojazdy i przełomowe technologie. Z okazji stulecia marki Goodyear ma zaszczyt współpracować z Citroënem, pisząc kolejny rozdział w historii mobilności” – podsumował Rytokoski.

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych