Aktualności, promocje...

Nowe opony motocyklowe Dunlop RoadSmart III SP

Dunlop poszerza asortyment opon RoadSmart III o dodatkowy, sportowy wariant. Ogumienie RoadSmart III SP na przód jest już dostępne w sprzedaży i uzupełnia opcję SP na tył, wprowadzoną wcześniej na rynek. Opony są przeznaczone dla zastosowań sportowo-turystycznych w motocyklach typu roadster i crossover.

Nowe opony motocyklowe Dunlop RoadSmart III SP

Standardowe ogumienie RoadSmart III może poprawić właściwości prowadzenia nawet bardzo ciężkich motocykli turystycznych poprzez poprawę zwinności. RoadSmart III triumfowała w ogólnym teście opon czasopisma Motorrad Sport Touring, zorganizowanym w 2018 roku. Redaktorzy wiodącego niemieckiego czasopisma stwierdzili, że „w zakrętach ogumienie Dunlop prowadzi się na najwyższym poziomie”.

Brytyjska marka postawiła sobie za cel ulepszenie opony RoadSmart III dla crossoverów i motocykli turystycznych, w myśl swoje filozofii, polegającej na projektowaniu ogumienia dobranego do potrzeb różnych motocyklistów. Segment Sport Touring poszerza się, a lekkie modele tej klasy pasują również do kategorii hypersport. Z kolei większe motocykle turystyczne znajdują podobieństwa z motocyklami przeznaczonymi do długich wycieczek drogowych. Dunlop dba o to, by asortyment oferowanych opon pasował do wielu modeli.

W bardziej sportowym segmencie rynku, nowa opona Dunlop RoadSmart III SP na przód (120/70ZR17) pasuje do oferowanej już linii opon na tył RoadSmart III SP (180/55ZR17 i 190/55ZR17). Warianty SP wyróżniają się poprawioną stabilnością przy wysokich prędkościach w modelach, które są szczególnie wrażliwe w tym obszarze, a nie posiadają elementów konstrukcyjnych, pomagających standardowym oponom RoadSmart III poprawiać zwinność większych motocykli turystycznych.

Luca Davide Andreoni, Dunlop Motorcycle Europe Marketing Manager wyjaśnia: „Zasadnicza konstrukcja przedniej opony SP jest taka sama, jak w zwyciężającej w testach, standardowej oponie przedniej RoadSmart III. Natomiast kształt przekroju i profil gumy są zoptymalizowane dla bardziej sportowych motocykli. Konstrukcja ta, pod nazwą Dynamic Front Formula (DFF), precyzyjnie łączy zrównoważone połączenie profilu gumy, przekroju sekcji, właściwości osnowy i procesu produkcyjnego. Przednia opona RoadSmart III SP ma zapewniać właścicielom roadsterów i crossoverów taki sam poziom czułości i reaktywności co opona hypersport. Dzięki RoadSmart III motocykl wydaje się lżejszy, co jest pożądane przy ciężkich motocyklach turystycznych. Jeżeli zależy nam na dynamicznej jeździe, nieco wyższy opór SP – na polecenia kierownicy – daje większe poczucie pewności i kontroli nad motocyklem”.

Aby pomóc motocyklistom wybrać właściwą kombinację opon RoadSmart III, Dunlop opublikował dla każdego modelu dedykowany przewodnik. Dzięki niemu można łatwo dobrać opony w sezonie 2019. Dla niektórych modeli brytyjski producent zaleca zastosowanie wersji standardowej lub SP, zarówno z przodu jak i z tyłu. Dla innych sugerowany jest miks standardowych opon RoadSmart III i SP.

Dunlop motocyklowe opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych