Aktualności, promocje...

Continental architektem nowego ekosystemu mobilności

Digitalizacja, gwałtownie postępująca urbanizacja i konieczność zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery to główne trendy, które kształtują przyszłość mobilności. Prof. dr Burkhard Wies, Vice President R&D PLT Replacement worldwide w Continental jest zdania, że będą one napędzały rozwój inteligentnych opon, automatyzacji jazdy, pojazdów elektrycznych, technologii łączności pojazdów z otoczeniem i carsharing’u.

Według raportu ONZ do 2050 roku ponad dwie trzecie ludności świata będzie mieszkać w miastach. Urbanizacja może wiązać się z obniżeniem komfortu życia mieszkańców oraz znacznym obciążeniem infrastruktury transportowej i środowiska. Nowe technologie, oferowane rozwiązania oraz usługi w obszarze mobilności muszą rozwiązywać problemy pojawiające się w aglomeracjach. Już teraz obserwujemy wzrost popularności współdzielenia aut czy rosnącą sprzedaż samochodów z napędem alternatywnym. Istotny wpływ na budowę nowego ekosystemu mobilności mają także ekologiczne, efektywne i ekonomiczne rozwiązania stosowane w projektowaniu, produkcji i procesie użytkowania opon.

„Dzisiejsze opony posiadają wyjątkowe właściwości - dopasowują się do podłoża, są zdolne do jazdy nawet po przebiciu, znacznie skracają drogę hamowania czy zmniejszają opory toczenia. W Continental nieustannie rozwijamy nowe rozwiązania, które pomagają zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery oraz poprawiają efektywność paliwową. Naszym najnowszym produktem jest opona EcoContact™ 6, która jest odpowiedzią zarówno na surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak i coraz ostrzejsze normy środowiskowe. Nasze ambicje sięgają jednak znacznie dalej. Priorytetem jest odpowiadanie na coraz bardziej wymagające oczekiwania rynku i wyzwania mobilności przyszłości, w tym te związane z autonomiczną jazdą. W Continental od lat pracujemy nad rozwojem inteligentnego ogumienia. Jednym z efektów naszej pracy jest opona koncepcyjna, która ma automatycznie reagować na dane zebrane przez czujniki – bez potrzeby ingerencji ze strony kierowcy. Model został wyposażony w dwie innowacyjne technologie ContiSense i ContiAdapt.prof. dr Burkhard Wies, Vice President R&D PLT Replacement worldwide w Continental

ContiSense – opona, która czuje więcej. ContiAdapt – zmienne ciśnienie i szerokość koła

ContiSense – opona, która czuje więcej
Technologia ContiSense opiera się na wykorzystaniu specjalnej gumy o właściwościach przekaźnika elektrycznego i czujnika znajdującego się w oponie. Jego zadaniem jest mierzenie temperatury oraz głębokości bieżnika – jeśli wartości parametrów przekraczają bezpieczny poziom, czujnik natychmiast wysyła sygnał ostrzegawczy do kierowcy. Co więcej, czujnik może rozpoznać mechaniczne uszkodzenia opony, jak również ośnieżenie lub oblodzenie drogi.

ContiAdapt – zmienne ciśnienie i szerokość koła
ContiAdapt wykorzystuje mikroprocesory, które mają wpływ na zmianę ciśnienia oraz zwiększają lub zmniejszają szerokość powierzchni jezdnej opony. Umożliwia to dostosowanie ogumienia do rodzaju nawierzchni oraz pogody – w trudnych warunkach atmosferycznych opona automatycznie dostosowuje swoją szerokość, zapewniając lepszą przyczepność.

Choć Continental poczynił już pierwsze kroki w kierunku rozwoju inteligentnego ogumienia, droga do wprowadzenia takich rozwiązań na rynek jest jeszcze długa.

Continental architektem nowego ekosystemu mobilności

Mówiąc „mobilność przyszłości”, myślimy – Continental
Większość osób kojarzy Continental z oponami, tymczasem to tylko część działalności firmy. Continental to firma technologiczna, która projektuje i produkuje mi.in. elektronikę samochodową, zintegrowane rozwiązania w zakresie automatyzacji jazdy, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy układy napędowe. Jest jednym z niewielu dostawców, którzy są w stanie zaoferować pełną elektryfikację układu przeniesienia napędu z jednego źródła. Co więcej, oferuje obecnie kompleksowe rozwiązanie zapewniające łączność samochodu z otoczeniem – od anteny po wyświetlacz, od oprogramowania bezpieczeństwa do elektrycznego modułu sterującego. Dzięki wykorzystaniu przez Continental technologii łączności komórkowej 5G następna generacja pojazdów będzie dysponowała szybkim i praktycznym łączem o przepustowości 10 Gb/s. Prowadząc badania w zakresie 5G na skalę globalną, firma utorowała drogę do tego, aby samochody mogły szybko i płynnie komunikować się między sobą, a także z infrastrukturą wokół nich. Continental otrzymał już zamówienie na produkcję swojego rozwiązania w dziedzinie łączności 5G na szeroką skalę.

Autonomiczna jazda, elektromobilność oraz łączność samochodów z otoczeniem – te trzy kluczowe elementy sprawiają, że Continental jest architektem ekosystemu bezpiecznej, ekologicznej i inteligentnej mobilności. Opracowujemy i dostarczamy technologie, które inni wciąż testują. Już teraz cztery na każde pięć samochodów poruszających się po światowych drogach posiada nasze rozwiązania, części oraz systemy zwiększające poziom komfortu i bezpieczeństwa.prof. dr Burkhard Wies, Vice President R&D PLT Replacement worldwide w Continental

Continental stale inwestuje w przyszłościowe rozwiązania technologiczne. W samym 2018 roku wydatki kapitałowe oraz nakłady na badania, rozwój oraz rozbudowę zakładów produkcyjnych i zwiększenie ich wydajności przekroczyły 6,3 mld euro. Obecnie około 49 000 inżynierów w Continental zajmuje się nowymi trendami i technologiami, a niemal jedna trzecia z nich ma doświadczenie związane z oprogramowaniem. Do końca 2022 roku Continental planuje zwiększyć liczbę zatrudnianych ekspertów ds. oprogramowania oraz IT o 30% – z obecnych 19 000 do 25 000 specjalistów.

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych