Aktualności, promocje...

Ekologia, ekonomia, efektywność - nowa opona od Continental

Continental wprowadził na rynek EcoContact™ 6 – nową letnią oponę przeznaczoną do samochodów osobowych. W porównaniu do poprzedniczki, model oferuje o 15 procent niższy opór toczenia, o 20 procent większy przebieg, lepszą precyzję prowadzenia oraz krótszą drogę hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach. EcoContact™ 6 wzbogaciła i jednocześnie dopełniła gamę produktów letnich Continental szóstej generacji, do której należą wielokrotnie nagradzane opony PremiumContact™ 6 oraz SportContact™ 6.

Opona Continental EcoContact™ 6 bok

3 razy „E”
Ekologia, ekonomia, efektywność to trendy, które wyznaczają przyszłość branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów z silnikami spalinowymi dążą do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowo na rynku pojawia się coraz więcej pojazdów napędzanych silnikami hybrydowymi lub elektrycznymi. Rosnące znaczenie aspektów środowiskowych zmienia także branżę oponiarską – producenci ogumienia opracowują coraz bardziej zaawansowane technologicznie opony, które zapewnią jak najniższy opór toczenia, a co za tym idzie obniżają zużycie paliwa oraz emisję spalin. Nowość od Continental – EcoContact™ 6 – jest odpowiedzią zarówno na surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak i coraz ostrzejsze normy środowiskowe. Oceny A/A na etykiecie UE dla opony EcoContact™ 6 oznaczają, że model osiąga najwyższą klasę pod względem efektywności paliwowej oraz hamowania na mokrej nawierzchni.

Mieszanka nowej generacji
W porównaniu do swojej poprzedniczki - ContiEcoContact™ 5 - nowa opona Continental oferuje o 20 procent większy przebieg i 15 procent niższy opór toczenia (klasa efektywności A), co przekłada się na niższe zużycie paliwa. Aby uzyskać taki wynik, inżynierowie niemieckiego producenta skupili się głównie na składnikach mieszanki. Zaawansowana technologicznie mieszanka „GreenChili 2.0” została zaprojektowana na nowo, aby bardziej równomiernie rozprowadzać składniki chemiczne w oponie. Efektem tego są silniejsze wiązania między polimerami, co pozwala zapobiegać deformacji opony podczas jazdy i zmniejsza jej opór toczenia. Zastosowano także dodatkowe substancje, dzięki którym EcoContact™ 6 lepiej dostosowuje się do drogi, co za tym idzie siły hamowania są lepiej przenoszone, a opona jest bardziej trwała.

Opona Continental EcoContact™ 6

Zoptymalizowany wzór bieżnika
Wzór bieżnika jest uzależniony od rozmiaru opony EcoContact™ 6. Jego środkowa część składa się z trzech, czterech lub pięciu rowków obwodowych. Dzięki temu niestandardowemu rozwiązaniu wszystkie opony zapewniają optymalną przyczepność, precyzję prowadzenia oraz bezpieczeństwo. Rowki znajdujące się w centralnej części bieżnika pomagają odprowadzać wodę podczas jazdy w deszczu oraz zmniejszają ryzyko aquaplaningu. Aby uzyskać jeszcze lepszą przyczepność na mokrych drogach, rowki w strefie barkowej nowego modelu odprowadzają wodę spod powierzchni styku ogumienia z podłożem na zewnątrz. Z myślą o precyzyjnym prowadzeniu samochodu i stabilnej jeździe po suchych nawierzchniach oraz większej przyczepności, w modelu EcoContact™ 6 wykorzystano rozwiązanie, które jest stosowane w oponach sportowych Continental – asymetryczną geometrię żebra bieżnika z zaokrąglonymi krawędziami. Poprawia to stabilność opony podczas pokonywania zakrętów. Na mokrych drogach lamele z dodatkowymi nacięciami zapewniają lepszą przyczepność i bardziej efektywne odprowadzanie wody.

EcoContact™ 6 w produkcji seryjnej
Nowa opona Continental otrzymała homologację do samochodów klasy średniej i luksusowej już od 12 europejskich producentów. W sprzedaży dostępne są 124 pozycje na felgi od 13 do 22 cali – z czego 44 posiada etykiety EU o wartości A/A, oznaczające najwyższą klasę pod względem efektywności paliwowej i hamowania na mokrej nawierzchni. Nowy model będzie produkowany w szerokościach od 145 do 315 milimetrów przy profilach od 30 do 80 procent. Opona posiada indeksy prędkości do symbolu Y – do 300 km/h.

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych