Aktualności, promocje...

Światowa premiera koncepcyjnego pojazdu autonomicznego Golden Sahara II

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie 2019, we współpracy z Klairmont Kolle, Goodyear zaprezentował odrestaurowany pojazd Golden Sahara II. To kultowy samochód pokazowy, popularny w latach 50-tych i 60-tych, jeden z pierwszych konceptów autonomicznych. Jego niepowtarzalny charakter podkreślają święcące, przezroczyste opony, zaprojektowane specjalnie dla niego przez Goodyear.

Światowa premiera koncepcyjnego pojazdu autonomicznego Golden Sahara II

„Lata 50-te i 60-te były dla Goodyear okresem szczególnie innowacyjnym. Współpracowaliśmy z pionierami mobilności, zarówno w zakresie badań Księżyca, jak i bicia lądowych rekordów prędkości” powiedział Henry Dumortier, wiceprezes ds. opon osobowych Goodyear w Europie. „Udział w projekcie Golden Sahara II był naszym pierwszym krokiem w kształtowaniu przyszłości autonomicznej motoryzacji”.

Golden Sahara II, stworzony przez Jima Streeta i legendarnego projektanta aut pokazowych George’a Harrisa, był platformą do testowania nowych rozwiązań elektronicznych. Posiadał system sterowania – z inspirowaną technologią lotniczą dźwigną przyspieszania, hamowania i kierowania, oraz automatyczny układ hamulcowy, który wykorzystywał czujniki wykrywające potencjalne przeszkody na drodze samochodu.

Światowa premiera koncepcyjnego pojazdu autonomicznego Golden Sahara II opony

Opony do pojazdu zaprojektował Goodyear, wykorzystując do ich budowy Neothane – przezroczystą gumę syntetyczną. Ogumienie wyposażono w system oświetlenia, dzięki któremu błyszczało. Był to element badań amerykańskiego koncernu nad stworzeniem opon, które poprawiałyby widoczność pojazdów w złych warunkach pogodowych. Opracowano też system, który włączał światło w ogumieniu podczas hamowania.

„Golden Sahara II to wyjątkowy pojazd, który na trwałe zapisał się w historii amerykańskiej motoryzacji” powiedział Larry Klairmont, założycie i właściciel Klairmont Kollections – muzeum 300 klasycznych i unikatowych samochodów, które jest zlokalizowane w Chicago, w stanie Illinois. „Zespół i ja jesteśmy dumni ze współpracy z Goodyear, dzięki której ten kultowy pojazd wrócił do życia na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie 2019”.

W szczycie swojej popularności, Golden Sahara II jeździł po Stanach Zjednoczonych i był pokazywany w telewizji i filmach. Następnie przez ponad 50 lat stał w garażu aż do maja 2018 roku, kiedy to muzeum Klairmont Kollections kupiło go od Mecum Auctions. Pojazd został odrestaurowany z pomocą Speakeasy Customs and Classics w Chicago. Odnowionego, na czterech nowych, półprzezroczystych oponach Goodyear, można podziwiać podczas targów w Genewie.

„To dla nas prawdziwy zaszczyt raz jeszcze współpracować przy projekcie Golden Sahara II” dodał Dumortier. „Odkrycia i innowacje to podstawa działalności Goodyear. Prace nad projektami takimi jak Golden Sahara II i koncepcyjnymi oponami, które przedstawiamy na targach w Genewie, są okazją do ćwiczenia naszej wyobraźni i prezentowania wizji potencjalnych produktów i usług przyszłości”.

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych