Aktualności, promocje...

Podwójny sukces opon motocyklowych Dunlop w testach

Skuteczność produktów Dunlop potwierdzają kolejne testy niezależnych czasopism. SportSmart TT nie miała sobie równych pod względem prowadzenia w klasie hypersport w badaniu PS Magazine. Z kolei RoadSmart III została uznana za najlepszą oponę klasy Sport Touring w teście magazynu MOTORRAD.

Opony motocyklowe Dunlop SportSmart TT triumfują w badaniu PS Magazine

Dunlop SportSmart TT – najlepsze prowadzenie na suchej nawierzchni, precyzja kierowania i hamowanie

SportSmart TT jest czwartą oponą klasy hypersport wprowadzoną przez Dunlop na rynek w ciągu ostatniego roku. Potwierdzeniem skuteczności intensywnego programu rozwojowego marki są liczne nagrody przyznane przez wiodące czasopisma i pozytywne opinie zawodowych motocyklistów. Ogumienie brytyjskiej marki otrzymało najnowsze wyróżnienie od PS Magazine, prestiżowego branżowego czasopisma.

Dunlop SportSmart TT, opracowana z myślą o uczestnikach imprez torowych i motocyklistach drogowych, wygrała w kategorii „Najlepiej prowadzącej się opony” w teście na suchym torze. Ogumienie otrzymało 28 z 30 punktów, a testujący opisali je jako najlepiej prowadzące się ze względu na „ostry kontur przedniej opony, dzięki któremu produkt Dunlop wyróżnia się stabilnością zachowania w zakrętach”. SportSmart TT uzyskała również pierwsze miejsce za precyzję kierowania i stabilność podczas hamowania – dwa najważniejsze kryteria dla zawodników uczestniczących w imprezach torowych.

Opony motocyklowe Dunlop RoadSmart III najlepsze w tescie MOTORRAD

Z kolei Dunlop RoadSmart III nie miała sobie równych w badaniu przeprowadzonym przez ekspertów czasopisma MOTORRAD, w którym porównano opony klasy Sport Touring.

RoadSmart III to kolejny nowy produkt w asortymencie Dunlop, zaprojektowany by oferować najlepsze w swojej klasie parametry prowadzenia i przyczepności.

Redaktorzy MOTORRAD chwalili szerokie możliwości ogumienia RoadSmart III. „Opona z dużym powodzeniem ukończyła końcowy test na górskiej drodze, a następnie testy stabilności na autostradzie. Jej zachowanie w zakrętach było na najwyższym poziomie”.

Motocyklistom rozważającym zakup RoadSmart III testujący radzą: „Uwaga miłośnicy sportowej jazdy drogowej za miastem! Z oponą Dunlop będziecie przygotowani na każdy zakręt – nawet na długiej trasie”. Ponadto we wnioskach z testu stwierdzili: „Motocykliści poszukujący precyzji prowadzenia powinni zamontować opony Dunlop RoadSmart III”.

Co ważne, zwycięstwo w teście nie odbywa się kosztem trwałości. W teście ścierania, przewidującym żywotność i charakterystykę zużycia opony, czasopismo MOTORRAD stwierdza: „Opona RoadSmart III wyróżnia się w kategorii kalkulacji ekonomicznej”. Wyniki te potwierdzają rezultaty wcześniejszych badań, przeprowadzonych przez Centrum Testów MOTORRAD na zlecenie Dunlop w 2016 roku, wtedy sprawdzano potencjalne przebiegi RoadSmart III. Próby potwierdziły, że produkt brytyjskiej marki osiąga najwyższe poziomy trwałości w tej kategorii opon, a potencjał żywotności przedniej opony jest aż o 82% wyższy niż średnia głównych konkurentów.

Edouard Carpentier, General Manager Dunlop Motorcycle, powiedział: „Nasz zespół rozwojowy realizuje ambitny program, którego celem było stworzenie nowej opony klasy Sport Touring i czterech nowych opon hypersport w zaledwie dwa lata. Pierwsze miejsce opony RoadSmart III w klasyfikacji ogólnej testu MOTORRAD Sport Touring i zwycięstwo opony SportSmart TT pod względem prowadzenia, hamowania i stabilności czasopisma PS potwierdzają, że Dunlop naprawdę oferuje oponę do wszystkich stylów jazdy”.

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Marka jest partnerem technicznym zespołów Suzuki Endurance Race Team, Honda Racing i GMT94 Yamaha w wyścigach Endurance, zespołów Kawasaki i Team HRC w wyścigach MXGP oraz oficjalnym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata FIM w wyścigach klasy Moto2 i Moto3, oraz odnoszącą największe sukcesy marką oponiarską w wyścigach Isle of Man TT. Idąc za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje motocyklistom dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko dzięki najnowszym technologiom oponiarskim. Opony Dunlop montowane są jako standardowe wyposażenie w takich markach, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha. Więcej informacji na Dunlop można znaleźć na stronie www.dunlop.eu Twiterze @DunlopMoto.oraz insagramie @dunlopmotopolska


Źródło: Dunlop
Udostępnij

Dunlop motocyklowe opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych