Aktualności, promocje...

Firestone Headliners of Tomorrow wygrywa kompozytor i pianista Wojtek Szczepanik

Drugą edycję konkursu Firestone Headliners of Tomorrow wygrał młody kompozytor i pianista, który łączy muzykę klasyczną z przestrzennym brzemieniem klubowym. Wojtek Szczepanik zagra na Firestone Stage już podczas zbliżającego się Open’er Festival.

Firestone Headliners of Tomorrow wygrywa kompozytor i pianista Wojtek Szczepanik

21-letni muzyk o klasycznych korzeniach został wybrany w wyniku głosowania publiczności online spośród TOP 3 finalistów wyselekcjonowanych przez jury konkursowe, któremu już po raz drugi przewodniczyła Brodka.

Wojtek Szczepanik karierę muzyczną rozpoczynał jako gitarzysta w zespołach rockowych, bluesowych i jazzowych. W 2011 odkrył fortepian i skupił się na karierze solowej. Trzy lata później, w 2014 roku, wydał swój debiutancki album „Margines”, a na przełomie 2016 i 2017 roku pojawiła się płyta „INSTINCT”. Jego muzyka to próba połączenia dwóch, na pozór odmiennych stylów – muzyki klasycznej i klubowej.

W pierwszym etapie konkursu artyści zgłaszali swoje oryginalne piosenki. Większa niż w poprzednim roku liczba zgłoszeń, bo aż 477 nagrań, prezentowała wysoki poziom i różnorodność gatunkową. To właśnie spośród autorów nagrań jury wybrało finalistów, którzy wzięli udział w profesjonalnym nagraniu sesji live z udziałem publiczności w Grizzly Gin Bar w Warszawie.

Drugi etap rozstrzygnął się poprzez głosowanie online na stronie konkursu, gdzie na podstawie opublikowanych nagrań z sesji live, internauci wyłonili zwycięzcę. Wojtek uzyskał tytuł Firestone Headliner of Tomorrow z dużą przewagą nad pozostałymi finalistami, odnotowując aż 50 proc. głosów publiczności.

Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Bardzo się cieszę, że zagram na jednym z największych polskich festiwali, który w dodatku organizowany jest w moim sąsiedztwie! Do tej pory na Open’era wybierałem się jako festiwalowicz, teraz sam wystąpię na jednej ze scen – to niesamowita satysfakcja i niezapomniane doświadczenie. Na pewno przygotuje coś ekstra na tę okazję i obiecuję, że będzie to magiczny koncert. Do zobaczenia na Open’er Festival!– mówi Wojtek Szczepanik, zwycięzca konkursu Firestone Headliners of Tomorrow.

Amerykańska legenda motoryzacji, marka Firestone, od lat chętnie nawiązuje do muzyki, która budzi pozytywne emocje i jednoczy ludzi. W Polsce wspiera młode talenty, które w ramach programu Firestone Headliners of Tomorrow, walczą o swoje miejsce na jednej z oficjalnych scen Open’er Festival – Firestone Stage.

Partnerami konkursu są Alter Art, organizator Open’er Festival, oraz wytwórnia płytowa Kayax.

Siedemnasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca 2018 roku na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo. Więcej informacji na www.opener.pl


Źródło: Firestone
Udostępnij

Firestone

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych