Aktualności, promocje...

Hankook wzmacnia zaangażowanie w sporty motorowe

W dniach 4 - 6 maja 2018 w Hockenheim rozpoczyna się ósmy sezon DTM, dla którego od 2011 roku Hankook Tire jest wyłącznym dostawcą opon. Od zeszłego roku są to opony rajdowe Ventus Race czwartej generacji. Ze względu na zmniejszenie siły docisku aerodynamicznego pojazdów DTM, opony wyścigowe Hankook w tym sezonie mają jeszcze większe znaczenie, ponieważ muszą zapewnić jeszcze lepszą przyczepność.

Hankook wzmacnia zaangażowanie w sporty motorowe

Dzięki zmianom przepisów technicznych wyścigi DTM 2018 mają być jeszcze ciekawsze i bardziej urozmaicone. Na zewnątrz pojazdów zredukowano liczbę części aerodynamicznych, poza tym zrezygnowano z elementów mechanicznych pod karoserią. Zmniejsza to aerodynamiczny docisk o około jedną trzecią, stąd maksymalna prędkość może wzrosnąć ze względu na niższy opór powietrza w zależności od toru wyścigowego. W związku z tym, większe znaczenie ma umiejętność jazdy uczestników, którzy przy mniejszym docisku aerodynamicznym muszą wykorzystywać w pełni wysoką przyczepność opon wyścigowych Hankook.

Thomas Baltes, inżynier odpowiedzialny za wyścigi DTM w firmie Hankook: „Podczas testów na torze Hockenheim zespoły sprawdzały wszystkie możliwe ustawienia w pojeździe, począwszy od kąta nachylenia koła, przez ciśnienie powietrza aż po ustawienia amortyzatorów. Dzięki zmniejszonemu dociskowi siły, które działają na konstrukcję opon, są mniejsze niż w poprzednim sezonie przy starych przepisach technicznych. Kierowcy i zespoły mogą, a nawet muszą maksymalnie wykorzystywać cechy Ventus Raceze względu na niższy docisk aerodynamiczny, żeby wyrównać braki w osiągach pojazdu. Dlatego testować będziemy m.in. jazdę z niższym ciśnieniem powietrza niż w poprzednim roku. Ogółem zakres możliwości konfiguracyjnych w tym roku stał się większy. Do tego dochodzi fakt, że to, czego uczestnicy wyścigów DTM dowiedzieli się o oponach Hankook w roku 2017, nie będzie miało stuprocentowego zastosowania. Toteż sezon 2018 zapowiada się jeszcze bardziej interesująco, wszystko zaczyna się od nowa i nic nie jest pewne, a właśnie tego chcą fani”.

Hankook wzmacnia zaangażowanie w sporty motorowe 2

Oprócz wyścigów DTM w tym roku opony wyścigowe Hankook będą stosowane w mistrzostwach FIA Europejskiej Formuły 3, w pucharze Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup oraz w Supercar Challenge powered by Hankook, wyścigach towarzyszących serii DTM. Manfred Sandbichler, dyrektor ds. sportów motorowych w Europie w firmie Hankook: „Cieszy nas duża różnorodność serii wyścigowych w programie DTM, jak również na międzynarodowych torach jak Misano we Włoszech czy Brands Hatch w Anglii, na których odbędą się zarówno nowe jak i powracające po przerwie serie wyścigowe. Dzięki temu dotrzemy do jeszcze większej liczby fanów sportów motorowych i kibiców w całej Europie. Fakt, że praktycznie wszystkie rajdowe serie w planie ramowym DTM odbywają się na naszych oponach, potwierdza wysoką jakość i wszechstronność wysokowydajnych produktów firmy Hankook. Pokazuje to również, że nasza praca i inwestycje w badania i rozwój opłaciły się”.

Poza ważnym zaangażowaniem w wyścigi DTM, firma Hankook wyposaża wiele międzynarodowych rajdów w opony z linii sportowej Ventus Racei podejmuje stałą współpracę z producentami samochodów oraz organizatorami. Już w styczniu producent opon premium otworzył międzynarodowy sezon wyścigów długodystansowych podczas rajdu 24H Dubai 2018, pierwszego etapu serii 24H Series powered by Hankook, która obejmuje 8 wyścigów na trzech kontynentach. Również mistrzostwa w jeździe długodystansowej VLN oraz 24H na torze w Nürburgring są zaopatrzone przez firmę Hankook w opony Ventus Race.

To samo dotyczy serii partnerskich FIA Europejskiej Formuły 3, FIA F4 Hiszpania oraz SMP Formuły 4, a także F4 British Championships by FIA, gdzie młodzi kierowcy korzystają z wysokiej wydajności opon wyścigowych Hankook. Ponadto Hankook wspiera swoimi wysokowydajnymi produktami m.in. ADAC TCR Germany, Groupo Peroni z Włoch oraz Supercup Challenge powered by Hankook w Holandii. W tym roku producent opon premium rozpoczął wyłączną współpracę z producentem pojazdów Radical i dostarcza nowemu partnerowi uczestniczącemu w wyścigach międzynarodowych jak np. North American Masters, European Masters lub serii pucharowych Middle East, Canada, Australia i Scandinavia uznany model opon Ventus Race.

Dieter Gass (kierownik Audi Motorsport): „Od zeszłego sezonu opony odgrywają jeszcze większą rolę w DTM. Kto optymalnie z nich korzysta, może uzyskać decydującą przewagę. Cenimy firmę Hankook jako niezawodnego partnera wyścigów DTM”.

Jens Marquardt (dyrektor BMW Motorsport): „Opony wyścigowe DTM są bardzo skomplikowanymi produktami, które muszą pracować optymalnie pod najwyższym obciążeniem we wszystkich warunkach – od niskich temperatur do upałów. Firma Hankook od lat udostępnia nam jako dostawca opon na DTM bardzo dobre produkty. W tym roku ze względu na zmienione reguły techniczne i zmniejszony docisk, bierzemy pod uwagę jeszcze inne parametry niż znane nam informacje sprzed sezonu. Jednak również i w tym roku na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowani z firmą Hankook”.

Ulrich Fritz (szef zespołu Mercedes-AMG DTM): „Cieszymy się bardzo z ponownego startu w nowym sezonie DTM z firmą Hankook jako partnerem dostarczającym opony. Przez lata Hankook sprawdził się i nadal sprawdza się jako niezawodny partner, który zawsze stara się, aby wyścigi DTM były ciekawe, a jednocześnie bezpieczne”.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych