Aktualności, promocje...

Dunlop SportSmart TT – zwycięskie technologie wyścigowe dla motocyklistów

Dunlop zdradza więcej szczegółów na temat technologii zastosowanych w budowie najnowszej opony klasy hypersport - SportSmart TT. Jej opracowanie jest wyrazem realizacji ambitnej strategii produktowej marki. Nowe ogumienie zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach motocyklistów, którzy chcą jeździć na tych samych oponach na torze i drodze, jednocześnie ciesząc się osiągami i dobrym prowadzeniem w normalnym ruchu drogowym.

Opony motocyklowe Dunlop SportSmart TT

Technologia, która zwyciężyła w wyścigach Isle of Man TT i Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM
Rozszerzenie TT w nazwie opony nawiązuje do zastosowanej Track Technology,czyli ‘technologii na tor’, która wielokrotnie sprawdzała się w wyścigach. Dunlop wyciągnął wnioski z sukcesów Iana Hutchinsona i Michaela Dunlopa, którzy triumfowali w klasach Isle of Man TT Superbike i Senior w 2017 roku, oraz z doświadczeń ze zwycięstw zespołu GMT94 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM, w skład których wchodziły wyścigi Bol d’Or i 24-godzinny wyścig Le Mans.

Dla tych wyścigów Dunlop opracował specjalny polimer, zapewniający przyczepność i trwałość. Zastosowano go również w mieszance MultiTread, której użyto w konstrukcji nowej opony SportSmart TT. Polimer ten zapewnia stałe osiągi i szeroki zakres temperatur, co jest kluczowe podczas łączonej jazdy drogowej i torowej.

NTEC ewoluuje: NTEC RT
Wśród wielu innowacji wykorzystanych przez inżynierów Dunlopa na uwagę zasługuje też technologia NTEC RT(Road and Track – Droga i Tor). Umożliwia ona dostosowanie ciśnienia w tylnej oponie, w celu maksymalizacji powierzchni styku przed planowaną jazdą na torze. Dzięki temu podczas jazdy drogowej możliwe jest utrzymanie standardowego, zalecanego przez producenta ciśnienia w oponie, a przed jazdą na torze zwiększenie powierzchni styku z nawierzchnią nawet o 24%. NTECzapewnia przyczepność zbliżoną do opon przeznaczonych wyłącznie na tor.

Debiut bieżnika SV
SportSmart TT zachwyca również wizualnie, co jest zasługą oryginalnej rzeźby bieżnika z wbudowanym kanałem wentylacyjny Speed Vent. Bieżnik SV optymalizuje kontrolę temperatury za pomocą specjalnie zaprojektowanego wzoru i powierzchni styku. Przednia opona jest chłodzona w linii prostej przez efekt aerodynamiczny. Podczas skręcania, bieżnik SV poprawia sposób, w jaki rowki bieżnika otwierają się i zamykają, zapewniając jednocześnie optymalną przyczepność i lepsze rozpraszanie ciepła.

Formuła Dynamic Front
Sprawdzona w wyścigach konstrukcja i kształt przekroju zapewniają precyzyjne wyczucie drogi, na czym szczególnie zależy motocyklistom wyścigowym.

Doświadczony zespół Dunlopa skupił się na znalezieniu równowagi między elastycznością a stabilnością. Inżynierowie opracowali nową formułę, opartą na synergii dwóch technologii JLB(bezszwowe opasanie) i Rayon Plies(sztuczny jedwab układany warstwami). W połączeniu z nowymi rozwiązaniami w mieszance, zapewnia to użytkownikom SportSmart TT poczucie pewności niezbędne podczas szybkiej jazdy.

Xavier Fraipont, dyrektor marketingu opon motocyklowych Dunlop Europe, jest dumny z pracy zespołu rozwojowego: „Wprowadzenie na rynek czterech nowych opon klasy hypersport świadczy o możliwościach i sprawności naszego centrum technicznego. Nasze opony wyścigowe i drogowe rozwijane są przez ten sam zespół. Synergia współpracy umożliwiła nam szybkie wdrożenie wiedzy zdobytej podczas wyścigów długodystansowych i drogowych. Dunlop SportSmart TT wyposażona jest w najnowsze technologie, takie jak innowacyjne systemy NTEC RT i bieżnik SV, uzupełniając najmłodszy i najbardziej innowacyjny asortyment opon hypersport na rynku”.

Nowa opona dla każdego motocyklisty hypersport

- Dla zawodowych motocyklistów – D213 GP Pro – wprowadzona latem 2017 r.

- Dla doświadczonych motocyklistów torowych – GP Racer D212 – wprowadzona w styczniu 2017 r.

- Dla motocyklistów drogowych okazjonalnie jeżdżących na torze – SportSmart2 Max – wprowadzona w marcu 2017 r.

- Dla doświadczonych motocyklistów torowych, a także do jazdy drogowej: SportSmart TT – wprowadzona w marcu 2018 r.


Źródło: Dunlop

Dunlop motocyklowe opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj