Aktualności, promocje...

Przyczepność najwyższej klasy - nowość Yokohama

Nowe ogumienie japońskiej marki Yokohama - BluEarth RV-02 - ucieszy właścicieli crossoverów i minivanów. Cicha opona, o doskonałej przyczepności (klasa A), umożliwia bezpieczną stabilną jazdę i mniejsze spalanie. Model zaprojektowano z wykorzystaniem najnowszych japońskich rozwiązań, gwarantujących trwałość.

Opona Yokohama BluEarth RV-02

Opona Yokohama BluEarth RV-02 została stworzona z myślą o dużych pojazdach: CUV-ach, 4x4 czy dostawczych minivanach – z uwzględnieniem ich wysokości, wagi i środka cieżkości. Japońscy inżynierowie wykorzystali w produkcji technologie zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki udoskonalonej mieszance gumy, z dodatkiem m.in. olejku pomarańczowego, polimeru i krzemionki, opona zachowuje wysoką elastyczność. Efektem jest większa powierzchnia styku z nawierzchnią i znakomita przyczepność, w tym doskonałe hamowanie na mokrej drodze. Model uzyskał najwyższą ocenę parametru bezpieczeństwa – klasę A – dla większości rozmiarów.

Stabilna i oszczędna jazda
Solidna budowa modelu BluEarth RV-02 – podwójne żebra mocujące, szeroki bark opony i dodatkowy wypełniacz w stopce – zwiększają precyzję prowadzenia pojazdu o dużej masie, w warunkach szybkiej jazdy i na zakrętach. Dodatkowe rowki wzdłużne odprowadzają wodę spod kół, zapobiegając utracie przyczepności w wyniku aquaplaningu. Oponę charakteryzuje wysoka trwałość i odporność na nierównomierne zużycie, dzięki wykorzystaniu rozwiązań stosowanych we flagowym sportowym modelu Yokohama ADVAN Sport V105.

Jedną z kluczowych cech nowej opony jest efektywność paliwowa. Skład mieszanki gumy w połączeniu z aerodynamiczną konstrukcją – dodatkowymi wgłębieniami na barku opony i ścianie bocznej – pozwala uzyskać niższe opory toczenia, a w efekcie mniejsze zużycie paliwa podczas jazdy. Nowy model jest wyjątkowo cichy. Aby zapobiec drganiom i ograniczyć poziom hałasu, zastosowano asymetryczny wzór bieżnika, z 4 prostymi rowkami oraz dodatkowymi skośnymi nacięciami wzdłuż rowków i szerokimi nacięciami na barku opony. Ogumienie BluEarth RV-02 zapewnia maksymalną wydajność, minimalizując jednocześnie negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Opona dostępna w rozmiarach od 15 do 20 cali.


Źródło: Yokohama
Udostępnij

opony Yokohama

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych