Aktualności, promocje...

Pełna kontrola w trudnych warunkach - Bridgestone Turanza T005

Opona Bridgestone Turanza T005 została zaprojektowana i wyprodukowana w Europie. Główne parametry opony to doskonała przyczepność, niższe opory toczenia, a także długie przebiegi. Ponadto nowy bieżnik zapewnia poczucie pełnej kontroli w trudnych sytuacjach drogowych, szczególnie w deszczowe dni.

Opona Bridgestone Turanza T005 woda

Turanza T005 jest dostępna w ofercie od stycznia 2018 r. Bridgestone przygotował ponad 100 rozmiarów opony, by skutecznie zastąpić obecnie produkowany model T001 EVO. Dzięki bogatemu asortymentowi do 2019 roku model Turanza T005 pozwoli całkowicie zaspokoić popyt na wszelkiego rodzaju opony w rozmiarach od 14’’ do 21’’. Jednocześnie Bridgestone planuje ujednolicić asortyment dostępnych opon komfortowych, ograniczając ofertę w tym segmencie do produktów z linii DriveGuard oraz właśnie Turanza T005. Wiodące marki samochodowe już wybrały opony z tej linii na pierwszy montaż.

Nowa, wysokiej klasy opona komfortowa Turanza T005 będzie flagowym produktem w portfolio marki Bridgestone i zaspokoi znaczną część popytu w swojej grupie. W trakcie prac nad produktem przeprowadziliśmy dokładną analizę potrzeb konsumenckich i stworzyliśmy oponę, która na nie odpowiada. Opona Bridgestone T005 ma dostarczyć kierowcy poczucie kontroli nad pojazdem, także w trudnych warunkach, na mokrej nawierzchni– podsumowuje Jakob Rønsholt, Managing Director, Products and Solutions Strategy w Bridgestone EMEA.

Opona Bridgestone Turanza T005 cechy

Doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni potwierdzone przez TÜV SÜD

Opona Turanza T005 zapewnia kierowcom najlepszą w swojej klasie przyczepność na mokrych nawierzchniach (Etykieta UE, klasa A) oraz doskonałe wyniki dotyczące oporów toczenia (Etykieta UE, klasa B). Warto również zauważyć, że niektóre rozmiary tego modelu zakwalifikowały się do klasy A pod względem obu tych parametrów.

Najlepsze w swojej klasie trzymanie boczne oraz wyniki hamowania na mokrej nawierzchni zostały przetestowane i potwierdzone przez TÜV SÜD, jedną z najważniejszych, niezależnych instytucji testujących samochody w Europie*.

Takie osiągi stały się możliwe dzięki połączeniu konstrukcji bieżnika o specjalnie zaprojektowanym przez nich kształcie, ale także starannej selekcji wysokiej jakości materiałów. Zwarty układ lameli w blokach oraz rowków w środkowej części bieżnika pozwala na sprawne odprowadzanie wody. Opona wykorzystuje technologię mieszania komponentów gumy, która łączy opatentowany przez Bridgestone polimer (NanoPro-Tech™) z materiałem o wysokiej zawartości krzemionki. Ma to ogromny wpływ na trwałość i większą przyczepność opony, a to z kolei pomaga osiągać lepsze wyniki spalania.

Testy wewnętrzne Bridgestone potwierdzają lepsze osiągi modelu Turanza T005, który zastępuje aktualnie sprzedawaną oponę Turanza T001 EVO. Około 10 proc. wyższa trwałość nie tylko sprosta, ale także przekroczy oczekiwania kierowców. Warte podkreślenia są także znacząco lepsze wyniki dotyczące wchodzenia w zakręt na mokrej nawierzchni, hamowania na mokrej i suchej nawierzchni oraz obniżone opory toczenia.

* W porównaniu do czterech głównych konkurentów w tym segmencie: Michelin Primacy 3, Continental Premium Contact 5, Good Year Efficient Grip Performance oraz Pirelli Cinturato P7. Test przeprowadzony został przez TÜV SÜD na zlecenie Bridgestone w okresie od kwietnia do lipca 2017 na terenie ATP Papenburg, z wykorzystaniem opony o parametrach 205/55 R16 91V. Opony nabyte przez TÜV SÜD na rynku europejskim. Samochód wykorzystany podczas testów: VW Golf 7. Raport numer: [713112819].


Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych