Aktualności, promocje...

Firestone podbija miasto uniwersalną oponą do autobusów

Firestone wprowadza na rynek pierwszą w historii marki oponę do autobusów miejskich. Model FS492 zaprojektowano z uwzględnieniem wyzwań, jakie stawia przed producentami opon transport miejski. Są to niezawodność w kwestii bezpieczeństwa, komfort pasażerów oraz długotrwała eksploatacja, które pozwolą zmniejszyć koszty użytkowania floty. Firestone FS492 to solidna uniwersalna opona, która ma podbić transport miejski.

Opona Firestone FS492

Solidna budowa – większa wytrzymałość
Opona drogowa Firestone FS492 do autobusów miejskich posiada zintegrowane zabezpieczenie ściany bocznej, które chroni przed zarysowaniami, otarciami i innymi formami uszkodzeń, wynikającymi z kontaktu z krawężnikami. Zużycie bieżnika można bardzo łatwo określić dzięki wskaźnikom zużycia ściany. Gdy przyjdzie czas na wymianę opony, jej solidny karkas daje doskonałe możliwości bieżnikowania, co jeszcze bardziej zwiększa trwałość i wpływa na okres użytkowania ogumienia. Efekt końcowy to krótsze przestoje i niższe koszty bieżące operatorów.

Niezawodna przyczepność zapewnia bezpieczeństwo
Innowacyjne nacięcia o zmiennej głębokości zastosowane w oponach Firestone FS492 do autobusów miejskich umożliwiają uzyskanie doskonałej przyczepności w deszczu, na śniegu oraz w niskich temperaturach – bez pogorszenia parametrów komfortu prowadzenia i hamowania na suchej nawierzchni. Oznaczenia opony M+S i 3PSMF potwierdzają jej całoroczną przydatność, która przyczynia się do bezpieczniejszej jazdy w najtrudniejszych warunkach zimowych.

Firestone FS492 to:

- trwała konstrukcja ze zintegrowanym zabezpieczeniem ścian bocznych dla zapewnienia długotrwałego użytkowania;

- optymalna przyczepność we wszystkich warunkach, dzięki opatentowanym nacięciom o zmiennej głębokości;

- specyfikacja M+S i 3PSMF zapewniająca niezawodne prowadzenie i charakterystykę hamowania, również w warunkach zimowych;

- solidna konstrukcja dostosowana do bieżnikowania, jeszcze bardziej wydłużająca trwałość opony.

Firestone autobus

„Ostre zakręty, wysokie krawężniki, częste hamowanie, nieprzewidywalne natężenie ruchu, a do tego jeszcze pogoda! Zdajemy sobie sprawę z tego, że miasto może być jednym z najbardziej wymagających środowisk. To właśnie dlatego opracowaliśmy oponę, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa komfortu jazdy oraz spełni wymagania zarówno pasażerów, jak i kierowców. Duży przebieg, zwiększona trwałość opony i możliwość bieżnikowania zapewnią operatorom dodatkowe korzyści w postaci wydłużonego czasu użytkowania, a tym samym obniżą całkowity koszt w przeliczeniu na kilometr. FS492 spełnia te wszystkie wymagania – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Truck Bus Tyres Category Management w Bridgestone.

Nowa drogowa opona Firestone FS492 do autobusów miejskich jest dostępna od grudnia 2016 r. w rozmiarze 275/70R22.5.


Źródło: Firestone
Udostępnij

Firestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych