Aktualności, promocje...

Michelin został oficjalnym partnerem wyścigów Roborace

Firma Michelin została wybrana oficjalnym dostawcą opon do wyścigów serii Roborace. Rywalizacja w pełni autonomicznych pojazdów odbędzie się po raz pierwszy w 2017 r. jako część Formuły E. Ogłoszenie współpracy poprzedziły liczne testy i opracowanie unikalnych rozwiązań dla Robocar zaprojektowanego przez Daniela Simona.

Michelin został oficjalnym partnerem wyścigów Roborace Roborace to wyścigi pojazdów bez udziału kierowców. W przyszłym roku zostaną one zorganizowane po raz pierwszy jako część Formuły E. Celem Roborace jest stworzenie pola do rozwoju i testów odpowiednich technologii, które ostatecznie trafią na publiczne drogi, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Opony są jedną z kluczowych części składowych tego projektu, gdyż stanowią jedyny element łączący samochód z drogą, gwarantując jego przyczepność. To właśnie dlatego warunkiem postawionym przed dostawcą ogumienia było stworzenie opon, które sprostają wysokim wymaganiom na torze, a jednocześnie zastosowana w nich technologia będzie umożliwiała jej późniejsze wykorzystanie na drogach miejskich.

Michelin ze swoim bogatym doświadczeniem w sportach motorowych oraz w tworzeniu produktów dla zwykłych użytkowników dróg był właściwym kandydatem na partnera Roborace. Obecnie Michelin jest między innymi wyłącznym dostawcą ogumienia do organizowanych przez FIA Mistrzostw Formuły E, w których startują w pełni elektryczne pojazdy. Na potrzeby tej rywalizacji inżynierowie Michelin stworzyli rewolucyjną energooszczędną oponę MICHELIN pilot Sport EV2.

“Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że firma Michelin została naszym partnerem. Wielokrotnie imponowała nam swoim podejściem i zrozumieniem kierunku, w jakim zmierza korzystanie z dróg przez ich uczestników. To wszystko wsparte zaangażowaniem Michelin w rozwój bezpieczeństwa i innowacji sprawia, że wspólnie inspirujemy się do dalszych działań, a nasze partnerstwo jest wręcz wzorowe” – powiedział Denis Sverdlov, prezes Roborace.

“Z przyjemnością potwierdzamy nawiązanie partnerstwa z Roborace. Jesteśmy pod wrażeniem tempa, w jakim Roborace pracuje nad rozwojem technologii i sprzętu na potrzeby jazdy po drogach bez udziału kierowcy. Takie rozwiązania już niedługo będą codziennością, dlatego chcemy być w czołówce, jeśli chodzi o badania i rozwój w tym obszarze. Dzięki współpracy z Roborace mamy możliwość wykorzystania naszego doświadczenia i wiedzy na potrzeby prac nad autonomicznymi pojazdami” – stwierdził Pascal Couasnon, Dyrektor Michelin Motorsport.

Michelin jest trzecim globalnym partnerem Roborace. Wcześniej do współpracy zaproszono firmę Nvidia, która dostarczy technologię Drive PX2 będącą „mózgiem” pojazdu Robocar, a także producenta ciężarówek Charge, który odpowiadać będzie za elektronikę.

Roborace dokumentuje cały proces przygotowań do pierwszych na świecie autonomicznych pojazdów elektrycznych. Krótkie materiały wideo z serii Inside Roborace dostępne są na YouTube. Wśród nich znajduje się również materiał prezentujący testy opon Michelin.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin technologie

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych