Aktualności, promocje...

Testy potwierdzają świetne wyniki opon Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Warunki pogodowe w poszczególnych regionach kontynentu europejskiego są bardzo zróżnicowane. Szacuje się, że w ciągu roku śnieg zalega średnio przez około 12 dni, a deszcz pada przez 166 dni. Może to utrudniać wybór opon, szczególnie w miejscach Europy o łagodniejszej zimie.

Opony całoroczne Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Opady deszczu i śniegu mogą stanowić realne zagrożenie dla nieprzygotowanych kierowców. Dlatego Goodyear opracował Vector 4Seasons Gen-2 – oponę, która zachowuje się optymalnie w trudnych warunkach pogodowych i pozwala kierowcom jeździć na tym samym ogumieniu przez cały rok, gwarantując dobre przygotowanie na nieoczekiwane trudności drogowe.

Testy przeprowadzone niedawno przez niezależną organizację TÜV wykazały, że Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 znakomicie się sprawdza na deszczu i śniegu w porównaniu z konkurentami [1]. Eksperci motoryzacyjni przetestowali ogumienie amerykańskiego koncernu i konkurentów pod kątem wielu kryteriów związanych z segmentem opon całorocznych, w tym hamowania na mokrej nawierzchni i śniegu. Wyniki badania potwierdzają, że w stosunku do konkurencji, najnowsza opona całoroczna Vector 4Seasons Gen-2 wyróżnia się najkrótszą drogą hamowania na drogach pokrytych śniegiem i deszczem.

Na mokrej nawierzchni Vector 4Seasons Gen-2 uzyskała krótszą średnio o 3,6 m drogę hamowania niż konkurencyjne produkty [2]. Próba wykazała, że w chwili pełnego zatrzymania ogumienia Goodyear, samochód wyposażony w opony konkurentów poruszał się jeszcze ze średnią prędkością 24 km/h.

Produkty całoroczne opracowane przez amerykański koncern okazały się najlepsze w swojej klasie również na śniegu, wykazując się najkrótszą drogą hamowania – średnio o 2,2 metra w porównaniu z testowanymi konkurentami [3]. W chwili kompletnego zatrzymania opon Vector 4Seasons Gen-2, pojazdy na oponach konkurentów poruszały się jeszcze ze średnią prędkością 13 km/h.

„Badania TÜV wykazują, że opony Vector 4Seasons Gen-2 uzyskują najlepsze rezultaty tam, gdzie to istotne, to znaczy na mokrej i zaśnieżonej drodze. Dane te potwierdzają, że opracowane przez nas produkty nie mają sobie równych na rynku opon całorocznych.” powiedział Mike Rytokoski, dyrektor marketingu Goodyear Europe.

[1] W porównaniu ze średnią czterech produktów konkurencji. Pomiary przeprowadzone przez TÜV SÜD Product Service w sierpniu 2017 r. na zlecenie Goodyear; rozmiar: 205/55R16; samochód testowy: VW Golf VII; miejsce testów: Cardrona (NZ), Colmar-Berg (L), Montpellier (F), Wittlich (D) Papenburg (D) Uni Neubiberg (D) TÜV SÜD Garching (D); Sprawozdanie nr: 713112421-02.

[2] W porównaniu ze średnią czterech produktów konkurencji. Pomiary przeprowadzone przez TÜV SÜD Product Service w sierpniu 2017 r. na zlecenie Goodyear; rozmiar: 205/55R16; samochód testowy: VW Golf VII; miejsce testów: Cardrona (NZ), Colmar-Berg (L), Montpellier (F), Wittlich (D) Papenburg (D) Uni Neubiberg (D) TÜV SÜD Garching (D); Sprawozdanie nr: 713112421-02

[3] W porównaniu ze średnią czterech produktów konkurencji. Pomiary przeprowadzone przez TÜV SÜD Product Service w sierpniu 2017 r. na zlecenie Goodyear; rozmiar: 205/55R16; samochód testowy: VW Golf VII; miejsce testów: Cardrona (NZ), Colmar-Berg (L), Montpellier (F), Wittlich (D) Papenburg (D) Uni Neubiberg (D) TÜV SÜD Garching (D); Sprawozdanie nr: 713112421-02.

[z]Goodyear[z]
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych