Aktualności, promocje...

Hankook prezentuje futurystyczne opony koncepcyjne

Na targach IAA 2017 we Frankfurcie producent opon klasy premium, firma Hankook, zaprezentuje innowacyjne opony koncepcyjne będące zapowiedzią mobilności jutra. Pięć futurystycznych opon koncepcyjnych: Magfloat, Flexup, i-Play, Shiftrac i Autobine zostało zaprojektowanych przez studentów Uniwersytetu Cincinnati.

Opona koncepcyjna Hankook Flexup Hankook, zaprezentuje na targach IAA 2017 we Frankfurcie swoje futurystyczne opony koncepcyjne. Każda z pięciu opon koncepcyjnych odzwierciedla filozofię projektowania w Hankook, by tworzyć innowacyjne technologie, które na nowo określą mobilność w przyszłości. Projekty odnoszą się do tematu „Connect to the Connected World”, który jest dla firmy motywem przewodnim w poszukiwaniach maksymalnie innowacyjnych technologii opon dla futurystycznej mobilności. Temat ten obejmuje takie koncepcje jak car-sharing, autonomiczna jazda i pojazdy sieciowe.

W ramach projektu „Design Innovation 2016” – firmowego programu wsparcia dla najlepszych na świecie uczelni – nawiązana została współpraca z uniwersytetem w Cincinnati, której celem było zaprojektowanie pięciu futurystycznych opon koncepcyjnych. Jej wynik to „Magfloat”, środek lokomocji bazujący na rozszerzanym polu magnetycznym, „Flexup”, który może pokonywać schody, oraz „iPlay”, dwukołowiec z elastyczną konstrukcją zawieszenia. Projekt „Shiftrac” oferuje doskonałe właściwości jezdne na zakrętach, zaś w „Autobine” można automatycznie dostosować liczbę opon do liczby pasażerów.

„Targi IAA to idealne miejsce do prezentowania naszych innowacyjnych opon koncepcyjnych, ponieważ przyciągają one całą branżę samochodową”, mówi Seung Hwa Suh, wiceprezes i CEO Hankook Tire, i dodaje: „Cieszymy się, że możemy zademonstrować nasze futurystyczne opony koncepcyjne na targach IAA”.

Opony koncepcyjne Hankook już wielokrotnie były wyróżniane za imponujący design w międzynarodowych prestiżowych konkursach. W latach 2015 i 2016 opony koncepcyjne Boostrac, HyBlade i Alpike otrzymały nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego: Red Dot Luminary, iF Gold oraz IDEA Awards, a Flexup (brąz) i Shiftrac (finalista) zostały wyróżnione w edycji 2017 IDEA Awards.

Odwiedzający tegoroczne targi IAA we Frankfurcie mają możliwość zobaczyć w akcji futurystyczne opony Flexup, Shiftrac i Autobine w hali 8 na stanowisku C26.

Opona koncepcyjna Hankook Autobine
Opona koncepcyjna Hankook Magfloat
Opona koncepcyjna Hankook Shiftrac
Opona koncepcyjna Hankook i-Play
Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych